SON DAKİKA

2018 Yılının Son Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti

Bu haber 04 Aralık 2018 - 11:56 'de eklendi ve 27 views kez görüntülendi.

 

Kalite süreçlerinin devam ettiği Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde de Kalite Yönetim Koordinatörlüğü tarafından Kalite Komisyonu Toplantısı düzenlendi.Yunus Emre Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, Kalite Yönetim Koordinatörlüğü ekibi ile kalite komisyonu üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt yaparak bu toplantının 2018 yılının son değerlendirme toplantısı olduğunu belirtti. Kalite sürecini hep birlikte belli bir noktaya getirdiklerini ifade eden Kurt, sürece sahip çıkan ve süreç boyunca kendilerini yalnız bırakmayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya teşekkür etti.

REKTÖR KARAKAYA: “İNSANIN BULUNDUĞU YAPI DİNAMİK BİR YAPIDIR, HER AN DEĞİŞEBİLİR”

Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt’un konuşmasının ardından Rektör Karakaya söz alarak, bugün kalite sürecinde hangi aşamada olduklarını belirleyerek kendilerini muhasebe edeceklerini söyledi. Yönetimi Gözden Geçirme Toplantısı sonrasında verilen birim raporlarını tek tek gözden geçirdiğini anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, bazı birimlerde hala eksikliklerin olduğunu belirterek kalitede rol model olmuş bir üniversitenin bu eksiklikleri en kısa sürede çözüme kavuşturması gerektiğini kaydetti. İnsan yetiştiren bir kurum olan üniversitelerin toplumların lokomotifi olduğunu vurgulayan Rektör Karakaya, “Bir şeyi kalitesiz yapamazsınız, biz millet için iyi bir gelecek ve vizyon koyalım ve tescillenelim istiyoruz.” Ülke olarak yetişmiş insana ihtiyacımız olduğunu söyleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya konuşmasına şöyle devam etti: “Yetişmiş insan dünyanın olmazsa olmazı. Bizlerin uyanık davranıp erken tedbir alarak bu yetişmiş insanı oluşturacak mekanizmaları kurmamız gerekiyor. Bu bir defa kurulduğunda çarkı döndüren bir sistem de değil, her an dinamik ve her an emek istiyor.” İnsanın bulunduğu konumunun dinamik bir yapıda olduğunu ve her an değişebileceğini belirten Rektör Karakaya, bu değişimi yakalamak ve değişime ayak uydurmak gerektiğini dile getirdi.

REKTÖR KARAKAYA: “İNSANIN OLDUĞU YERDE ONUN YETİŞME SÜRECİNİ ŞANSA BIRAKAMAYIZ”

Eğitimde yeterlilik anlamında kalite sürecine katkı sağlayacaklarını ve bunun içinde Eğitim Fakültesinde Ahi Yeterliğe Dayalı Eğitim Projesi (AYDEP) yürüttüklerini kaydeden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, proje olumlu sonuçlandığında Yükseköğretim

Kurulu (YÖK) ile bunu bir çalıştayla sunacaklarını ifade etti. Eğitimde kaliteyi yakalamayı hedef edindiklerini ve projelerle de bunu desteklediklerini söyleyen Rektör Karakaya, üniversitelerin topluma değer üretebilen bir kitle olduğunu vurgulayarak sadece bilim insanları, akademisyenler değil üniversitede çalışan her personelin değer üretebileceğini belirtti. “İnsanın olduğu yerde onun yetişme sürecini şansa bırakamayız.” diyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, kalite sürecinde yeni hedeflerinin eğitimde kalite olduğunu vurgulayarak bu yeni model ile Türkiye’de yine öncü olacaklarına inandığını kaydetti. Ülkenin bu tür çalışmalara ihtiyacı olduğunu ve bu ihtiyacı karşılamak için heyecanla çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Rektör Karakaya, toplantının hayırlı geçmesi temennisinde bulunarak süreçte emeği geçem tüm personeline teşekkür etti.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın konuşmasının ardından Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt toplantının gündemi Yönetimin Gözden Geçirme Raporlarını Değerlendirme, TSE Gözetim Tetkiki, TS ISO / IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve 2018 yılı KİDR Hazırlama Süreci hakkında kalite komisyonu üyelerine bilgi verdi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü tarafından 5-7 Aralık 2018 tarihlerinde Gözetim Tetkiki geçireceğini söyleyen Kurt, 17 Aralık 2018 tarihinde Dış Tetkik gerçekleştirileceğini belirterek tüm birimlerin bu sürece hazırlıklı olmasını istedi.

Toplantı kalite komisyon üyelerinin sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.(Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.