SON DAKİKA

Almanya'da Sanayi Üretimi Nisanda Yükseldi

Bu haber 07 Haziran 2016 - 18:16 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

Almanya Federal İstatistik Ofisinin (Destatis) bugün açıkladığı geçici verilere göre, bu yılın nisan ayında mevsimsellikten ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi mart ayına kıyasla yüzde 0,8 artış gösterdi. Sanayi üretimi, geçen yılın ayına kıyaslandığında ise yüzde 0,3 arttı.

Bu arada, daha önce yüzde 1,3 gerilediği açıklanan mart ayı sanayi üretimi verisi de yüzde 1,1’lik azalışa revize edildi.

Ülkede sanayi üretiminin aylık yüzde 0,6 ve yıllık yüzde 1 artması bekleniyordu. Böylece Almanya'da sanayi üretimi nisan ayında piyasa beklentisinin üzerinde bir performans sergiledi.

Veriler ayrıca, Almanya’da nisan ayında önceki aya kıyasla enerji ve inşaat hariç sanayi üretiminin ise yüzde 1,1 yükseldiğini ortaya koydu.

Ülkede, bu dönemde sermaye malları üretimi yüzde 2,2, tüketici malları üretimi yüzde 0,4 yükselirken, ara malı üretimi değişiklik göstermedi. Enerji üretimi yüzde 1,1 arttı ve inşaat üretimi ise yüzde 1,7 geriledi.

救済の内容は治療費を全額ではありませんが、公的機関が負担してくれる仕組みになっているのです. タダラフィル 5mg とプロローグを終えた時点で本題ね♡今回題名にしたコンカツは婚活(結婚するための活動)、シューカツは就活(就職するための活動)なのは皆様ご想像の通り! ではハンカツ!これはね漢字で書くと半割.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.