SON DAKİKA

 “Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Toplantıları” Gerçekleştirildi

Bu haber 17 Kasım 2018 - 15:28 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

 

 

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılı hazırlıkları çerçevesinde okullarımızın iyi uygulamalarını tanıttıkları “BİR OKUL; BİR BAKIŞ ‘EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER PAYLAŞIM TOPLANTILARI” gerçekleştirildi. Bu kapsamda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri kendi guruplarındaki okul müdürlerine kendi okullarında geçtiğimiz ders yılı içerisinde yaptıkları ve sonuç aldıkları iyi uygulamaları tanıttı. Yapılan toplantılara Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, İlgili Şube Müdürü ve ARGE biriminden öğretmenler katılmıştır. ‘

12 Kasım 2018 Pazartesi günü Necati-Taner Yüksel Anaokulunda yapılan Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Toplantısı anaokulu müdürlerinin katılımı ile gerçekleşmiştir. Okul müdürü Ferhat Ülker, okulunda bulunan engelli öğrenciler ile ilgili yaptıkları çalışmaları anlatmıştır. Velilerin okulu benimsemeleri sağlanarak okul-veli işbirliği güçlendirildiği belirtildi.

13 Kasım 2018 Salı günü İMKB Zernişan Vakkas İlkokulunda okul müdürü Aziz Akbayrak bir sunum yaparak okulunda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Okulun akademik açıdan donanımlı öğretmenlere sahip olmasından dolayı öğrencilerin gayet başarılı olarak mezun oldukları, sosyal faaliyetlere katılımın yüksek olduğu, öğretmenler arası dayanışmanın gayet yüksek düzeyde olduğunu belirtti.

14 Kasım 2018 Çarşamba günü ise Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan paylaşım toplantısına okul müdürlerinin çok büyük ilgi duyduğu görüldü. Okul müdürü Esa Şahin, okulun öğrenci profilinin gün geçtikçe iyileştiği belirtti. Okul hakkında eğitim öğretim ve fiziki açıdan bilgiler veren okul müdürünün sunumundan sonra karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Son olarak 15 Kasım 2018 Perşembe günü Atatürk ortaokulunda okul müdürü Süleyman Yıldır’ın ev sahipliğinde yapılan paylaşım toplantısında okulun genel durumu, akademik başarısı ve sosyal faaliyetleri ile ilgili bilgiler verilmiştir.

Yapılan çalışma ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz yaptığı açıklamada “ Kırşehir eğitimde marka haline gelmiş başarılı bir ildir. Bu başarının mimarları okul müdürlerimizdir. Bu güne kadar ısrarla belirttiğimiz gibi “bir okul müdürü kadar okuldur” bu sebeple müdürün gayreti ve azmi okulda çok büyük değişimleri başlatacaktır. Her okulumuz kendi dinamikleri içerisinde çok güzel uygulamalar yapmaktadır. Bu toplantılar ile okullarımızda yapılan iyi uygulamaların belirlenerek bir sistem dâhilinde tüm okullarımıza yaygınlaştırılacaktır. Uygulamayı en iyi yapan okulumuz uygulama ile ilgili bir yönerge hazırlayarak gerek Kırşehir’de gerekse tüm Türkiye’de okullarımızda uygulanabilir hale getirilmesi hedeflenmektedir. İlki yapılan “PAYLAŞIM TOPLANTILARI” 2018-2019 eğitim öğretim yılında devam edecektir” dedi. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.