Erasmus Proje Ekibi Letonya’da Çalışmalara Başladı

Güncel 26 Temmuz 2017 16:27
Videoyu Aç Erasmus Proje Ekibi Letonya’da Çalışmalara Başladı
A
a

Kırşehir Valiliği koordinatörlüğünde ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ortaklığında yürütülmekte olan “Avrupa Hatıratları Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklık Projesi” kapsamında proje ekibi Letonya’da çalışmalarına başladı. İlk hareketliliğin Türkiye’ye yapılmasının ardından ikinci hareketliliğidir.

Letonya’ya gerçekleştiren proje ekibine Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi adına temsilci olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kocaoğlu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Mehmet Özdemir, Öğr. Gör. Esin Ece Özdemir ve Öğr. Gör. Halime Sultan Karahan katıldı. 18-22 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen hareketlilikte Avrupa anıları değerlendirildi ve bu anılara dair çekimler yapıldı.

Projenin açılış toplantısının Kırşehir’de yapılmasının ardından projeye dahil olan ülkelere hareketlilikler başladı. Proje ile gelecek nesillere önemli mesajlar verilmeye çalışılırken aynı zamanda anılar canlı tutuluyor. Ülkelerin kaynaşmasını ve işbirliklerinin artmasını sağlayan bu proje kapsamında üçüncü hareketliliğin İtalya’ya yapılmasına karar verildi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri