SON DAKİKA

Ceviz Kültür ve Sanat Festivali İptal Edildi

Genel, Güncel, Manşetler, Özel Haber

Hastane’de İsim Değişikliği

Bu haber 13 Şubat 2019 - 12:47 'de eklendi ve 78 views kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından gelen yazı dolayısıyla 2011 yılında hizmete giren T.C Sağlık Bakanlığı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin adı T.C. Sağlık Bakanlığı Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değişti.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Erkan Dulkadiroğlu Yeni Aşıkpaşa Gazetesi’ne konu hakkında açıklamalarda bulundu. Başhekim Yardımcısı Erkan Dulkadiroğlu açıklamalarında Sağlık Bakanlığı’ndan gelen yazıya istinaden değişiklik yapıldığını belirtti. Başhekim Yardımcısı Dulkadiroğlu: ” Eski tabelamız deform olmuştu. Yeni tabelamız yapıldı. Tabelamızdaki isim değişikliği nedeni de Bakanlığımız bize bir yazı gönderdi. Yazıda sizin resmi adınız Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesidir ama tabelanızda Ahi Evran kısmını yazmayacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak kullanacaksınız diyor. Bu yazı sadece bize değil 81 ildeki bütün Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelere gönderildi. Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelere hangisini tabelasında kullanacak hangisini resmi yazışmada kullanacak, hangisini Sağlık Bakanlığı yazışmasında kullanacak diye üçer tane isim gönderdiler. Bu ismi bizlere ulaşan yazıya istinaden bu şekilde yaptık. Sağlık Bakanlığı’nın resmi sayfasında bütün hastanelerin bu şekilde resmi künyesi var diye biliyorum. Resmi yazıda aynı zamanda tabelamızda bir tarafa hastane logosu bir tarafa da üniversitenin logosu kullanılacak diye yazıyordu. Yeni tabelamıza logolarımızı ekledik. Eskisinde logomuz yoktu.”ifadelerini kullandı.

Kırşehir Sağlık Müdürlüğü tarafından hastaneye gönderilen yazıda: ” T.C. Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerin resmi künye, yazışma künyesi ve çatı tabelasında kullanılacak olan isimlerde bütünlüğü sağlamak amacıyla hazırlanan ” Sağlık Bakanlığına Bağlı Hastaneler, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri İle Hastanelerin Bazı Bölümlerine Ad Verilmesi ve Tabela Esasları Hakkında Yönerge”nin Bakanlık Makamının 29/05/2018 tarihli ve 020-773 sayılı Onayına istinaden  yürürlüğe girdiği yazı ile bildirilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Kırşehir ve ilçelerde hastanelerin isimleri:

Kırşehir T.C. Sağlık Bakanlığı Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi künyede T.C. Sağlık Bakanlığı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yazışma künyesi T.C. Sağlık Bakanlığı Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, çatı tabelasında T.C Sağlık Bakanlığı Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak,  Kırşehir Akpınar İlçe Devlet Hastanesi resmi künyede T.C. Sağlık Bakanlığı Akpınar İlçe Devlet Hastanesi, yazışma künyesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Akpınar İlçe Devlet Hastanesi çatı tabelasında T.C. Sağlık Bakanlığı Akpınar İlçe Devlet Hastanesi olarak, Kırşehir Çiçekdağı İlçe Devlet Hastanesi resmi künyede T.Cc Sağlık Bakanlığı Çiçekdağı İlçe Devlet Hastanesi, yazışma künyesinde T.C. Sağlık Bakanlığı  Çiçekdağı İlçe Devlet Hastanesi, çatı tabelasında T.C. Sağlık Bakanlığı  Çiçekdağı İlçe Devlet Hastanesi olarak, Kırşehir Kaman Devlet Hastanesi resmi künyesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Kaman Devlet Hastanesi, yazışma künyesinde T.C Sağlık Bakanlığı Kaman Devlet Hastanesi, çatı tabelasında T.C. Sağlık Bakanlığı Kaman Devlet Hastanesi olarak belirlendi Ayrıca ilçelerde bulunan hastanelerin çatı tabelasına Sağlık Bakanlığı’nın  logosu eklenirken, künyesi T.C. Sağlık Bakanlığı Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çatı tabelasına hem Sağlık Bakanlığı hem de Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin logosunun eklendiği belirtildi. (Aslıhan BUYRUK)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.