Her Yer Zulüm | Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi

SON DAKİKA

“Gün Birlik Olma Günüdür”

Genel, Güncel, Manşetler

Her Yer Zulüm

Bu haber 10 Aralık 2019 - 9:16 'de eklendi ve 48 views kez görüntülendi.

İnsanın görmeye bile tahammül edemediği, ancak şeytani bir zeka ile tasarlanmış bin bir çeşit işkence usulleri, insanları inim inim inletiyor. Zulüm gören insanların feryadı arşı alayı titretiyor.
Bu zulmü yapanlar, sanki genetiği değiştirilmiş insan görünümlü aşağılık mahluklar. İnsanlık ve merhamet duyguları adeta sökülüp çıkarılmış. Aslında onlara işkence robotları demek daha doğru olur.
Bütün dünyanın gözü önünde bu işkenceler, zulümler ve soykırımlar yapılırken, adeta bütün insanlık tiyatro izler gibi izliyor, hiç kimse ”bunlarda indan, bunlarda can taşıyor, bunlarında namusu var, ailesi var, çoluğu çocuğu var”diyerek bir empati yapmıyor. Ciddi, ses getirecek, bu zulümleri durduracak, göz yaşlarını dndirecek bir adım atmıyor.
Nereden bahsediyor olabilirim? Bu vahşetler Doğu Türkistan, Filistin, Miyammar, Yemen, Suriye, irak daha birçok yerler.
Bu günlerde daha çok dile getirilen Doğu Türkistan daki Çin zulmü, insanları asimile etmek, dinlerinden ve inançlarından ayırmak ve kendileri gibi ruhsuz robotlar yapmak için, yapmadığı maskaralık, alçaklık ve kepazelik bırakmıyor.
Bu zulümleri medya aracılığı ile gören müslümanlar hakları olarak ”Nerede insanlık, nerede islam dünyası, nerde Araplar, nerede Türk Dünyası, nerede medeni avrupa, nerede sivil toplum kuruluşları” diye haykırıyorlar.
Aslında bu çağrıya kulak verecek duyarlılıkta bir dünya mevcut değil. Islam dünyası diye sözde müslümanlar ancak bu zulümlere ah vah demekle ve hatta bazı yerlerdeki zulümlere ortak ve destek bile veriyorlar. Batı ise bu tür zulümlerin müsebbibi. Batı bugün sahip olduğu refahı, yaptığı zulüm, katliam ve yağmalama ile elde etmiş durumda. Batı bu vahşeti seyretmekten ancak mutluluk duyar.
Batı ile ilgili söylenecek tonlarca olumsuz tesbitler var. Bunlardan biri, rahmetli bilge lider Aliya Izzet Bregoviç e ait, o diyorki, ”Bunu hiç unutma evlat! Batı hiç bir zaman uygar olmamıştır. Ve bugünkü refahı, devam edegelen sömürgeciliği, döktüğü kan, akıttığı gözyaşı ve çektirdiği acılar üzerine kuruludur.
Böyle bir batı var karşımızda. İşin garip tarafı, dünyadaki zulümlere batıdan müdahale ve çözüm bekliyoruz. Bu durum peşinen acizliğimizin ”Bizim elimizden duadan başka bir şey gelmiyor. Güç sizde, sizin niçin sesiniz çıkmıyor” diyerek, acizliğimizi itiraftır.
Yine bir tesbiti daha burada belirtmek isterim. Mücahit Gültekin (milli gazete)
Bu günlerde gündemde olan Aile içi şiddet ve Istanbul sözleşmesi üzerine tartışmalar. Gültekin in tesbiti: ”Aile içi şiddet” söylemenin amacı şiddeti önlemek değildir. Aile içi şiddet söylemi, tarihin en örgütlü şiddet organizasyonu olan Batı tarafindan organize edilmektedir. Bu söylem, dünyada her gün 24 bin çocuğu açlıktan öldürenlerin söylemidir. Bu söylem üzerimizde atom bombası deneyenlerin, silaha ve paraya tapanların söylemidir. Bu söylem tohumu piç edenlerin, toprağı linç edenlerin, dünyayı çöplüğe çevirenlerin söylemidir. Bu söylem kadın bedenini, çocuk bedenini, erkek bedenini podyumlarda, kulisletde, sahnelerde payimal edenlerin söylemidir”.
Artık biz bu aşağılık, değer diye bir şey tanımayan bu dünya ile bütünleşme ve onları dost ve müttefik görme sevdasına vazgeçmeliyiz.
Yine Islam ve Türk dünyasının uyanış ve dirilişine, birlik olmasına ve Islam gözüyle meseleleri değerlendirip çözümler üretmesine önem vermeliyiz.
Geçmişte tohumları azda olsa atılmış İslam birliklerinin neşvü nema bulmasına katkı vermenin mücadelesini vermeliyiz.
Uzak bir ihtimalda olsa mazlum dünyanın kurtuluşu buna bağlıdır. Selam ve dua ile.

Süleyman Faydalı

Süleyman FAYDALI
Süleyman FAYDALIsuleymanfaydali@asikpasagazetesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.