SON DAKİKA

“Kırşehir’in Yıllardır Süren Sorunlarına Hep Beraber DEVA Olmaya Geliyoruz!”

Bu haber 08 Ağustos 2020 - 16:12 'de eklendi ve 122 views kez görüntülendi.

Demokrasi ve Atılım Partisi İl Başkanı Metin Atabey ve yönetimi cumartesi günü sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gerçekleşen kahvaltının ardından yönetim kurulu üyeleri Samet Ay, Sıttık Türkyılmaz, Burak Gülbahar ve M. Raşit Demirbilek kendilerini tanıttılar.

Yapılan tanıtım konuşmalarının ardından DEVA partisinin vizyon politikası hakkında konuşma yapması için söz İl Başkanı Metin Atabey’e bırakıldı.

Demokrasi ve Atılım Partisi İl Başkanı Metin Atabey yaptığı açıklamada:

“Kırşehir DEVA Partisi olarak Kırşehir’imizi ileriye taşımak için akademik alt yapıya dayalı üstün bilgi, bürokratik tecrübe, serbest piyasa deneyimi, kırsal tecrübe ve geçmişten gelen siyasi birikime sahip yetişmiş insan gücünü destekleyici dinamik ve güçlü bir kadroyla huzurunuzdayız.

Vizyonumuz, Halkın derdinden anlayan ve Kırşehir’de halkla iç içe, doğrudan vatandaşın sorunlarını dinleyip, birebir çözüm ve önerilerle hareket eden bir siyasal anlayışla, halkımıza hizmet etmek. Halkımızın refah seviyesini artırmaya yönelik projeler geliştirmek, bu projeleri hayata geçirmek ve geçirmeye yönelik azmi gösterebilecek dürüst ve dik durabilen bir ekibin gelişmesi öncelikli amacımızdır.

Günümüzde toplumsal hayatı sekteye uğratan hatalar ve uygulamaların tespit edilip, bu hatalardan dönülmesi ve geleceğin toplumunun daha sağlam bir temeller üzerinde inşa edilmesini sağlamak, bu amaca yönelik bilinç ve duyarlılığın oluşması amacıyla gerekli eğitim projelerinin geliştirilmesi ve şehrimizdeki her kesimin bu projelerden faydalanmasının sağlanması vizyonumuzun önemli bir parçasıdır.

Halkın sorunlarının siyasal temelde çözümünün sağlanabilmesi amacıyla yeterli diyalog ortamının oluşturulması ve halk ile yöneticinin bir araya gelerek şehir ve toplum hayatı için ortak paydada buluşup kararlar alabilmesi bir önceliktir. Biz vizyonumuzla bu önceliğin hayata geçebilmesi için gerekli tüm çalışmaların yapılmasını önemsiyoruz.

“ŞEHİR HAYATINDA EKONOMİK TEMELLERİN GÜÇLENDİRİLMESİ DE ÖNCELİKLİ AMAÇLARIMIZ ARASINDADIR.”

Enflasyon ve faiz gibi yükler altında ezilen vatandaşlarımızın bu zorluktan kurtarılabilmesi amacıyla şehir hayatında ekonomik temellerin güçlendirilmesi de öncelikli amaçlarımız arasındadır.

İşsizlik günümüz Türkiye’sinin ne yazık ki en önemli sorunlarından birisi ve bu sorunun tek çözüm kaynağının da şehrin yatırımlar alarak iş sahası açısından zenginleştirilmesi olduğunu biliyoruz, bu kapsamda üretim gücün çarpanıdır bakış açısıyla şehrimizde üretimin önünü açacak kararlı bir duruş içerisindeyiz.

“KADINLARIN HAK ETTİKLERİ DEĞERİ GÖRECEKLERİ İŞ OLANAKLARI SAĞLAYACAĞIZ”

“Gelişim ihtiyaçlarının karşılıklı yardımlaşma yoluyla giderilmesini sağlamayı, şehrimizin ekonomik ve sosyal hayatında Kadınların hak ettikleri değeri görecekleri iş olanakları sağlayacağımızı, şehrimiz gençlerine açacağımız ‘’Teknoloji Fuarları’’ ile  onları geleceğin teknolojileriyle tanıştırıp gerektiğinde  o teknolojileri geliştirebilecek bir imkan sağlamayı amaçlıyoruz. Şehrimizi sosyal yaşamı destekleyen kültürel etkinlikler düzenleyerek her daim canlı tutmaya çalışacağız, şehrimiz insanlarına ve girişimcilerine istihdam sağlayacağız. Geleceği aydınlatacak özel projelerle istihdam seferberliği sağlarken, şehrimiz Kırşehir’inde yıllardır süren sorunlarına hep beraber DEVA olmaya geliyoruz.” dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi İl Başkanı Metin Atabey yaptığı konuşmanın ardından yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Basın mensuplarının sorularına verilen cevapların sonrasında program fotoğraf çekimi ile son buldu. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.