Maneviyat Medeniyeti | Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi

SON DAKİKA

Nazım Hikmet Unutulmadı

Genel, Güncel, Manşetler

Maneviyat Medeniyeti

Bu haber 07 Kasım 2019 - 13:42 'de eklendi ve 422 views kez görüntülendi.

Bugünkü batı dünyası, barbar ve ilkel medeniyetini putperest Yunan ile muharref Hıristiyanlığa borçludur. Bu medeniyet iki canavar doğurdu: Komünizm ve kapitalizim. Bu iki canavarla dünyayı kontrol etmeye çalışmaktadır. Varlıkla yani ontolojiyle ilgili tüm bağlarını koparmak için ruhsal ve zihinsel dengeyi yerle bir ettiler. “Yaratıcı” yok. Yaratıcı olmayınca geriye ne muhasebe, ne vicdan, ne de otokontrol mekanizması kaldı. Yaratıcı olduğu sürece onlara rahat yok. Ateizim bunun ilk rövanşıydı. Oradan verdikleri fireyi şimdi “Deizim” ile toplamaya çalışıyorlar. Deizim nedir? Ateizmin ikiz kardeşi! Al birini vur ötekine. “Sen Müslüman değil misin? diyorum. Ne evet, ne hayır diyor. “Ben deistim” diyor. “Kâfir misin?” “hayır, ben deistim!”  diyor.

Yaratıcı var ama tatilde. Yaratıcıyı mevzuattan muaf tutan bireyler çöplüğüdür deizim. Ateizmle avlayamadılarsa al sana ballı börekli bir deizim. Maksat zulüm ve sömürü çarkı dönsün gerisi “At binenin, kılıç kuşananın.” Batı medeniyeti budur: “Tek dişi kalmış canavar.”

Tahrif edilmiş bir din ile putperest bir siyasal hegemonya. Duyguların bir türlü “baliğ” olamayan “akîl” çocuğu. Bu çocuğun babası yok; merhameti de yok!

Bu baliğ olamayan aklın yönettiği dünyanın hali pürmelâli ortada! Kan, gözyaşı, acı ve ıstıraptan başka somut bir sunumu yoktur. Kalbi yerinden sökülmüş, muhakeme gücü tarumar edilmiş, ilahi değerlere karşı savaş ilan etmiş bir medeniyetten bundan başkası beklenemez. Bu medeniyetin en büyük düşmanı ilahi değerleri kurtuluşun pusulası olarak takdim eden ve bu minvalde strateji geliştiren İslam’dır. İslam, hür ve özgür bireylerden mütevellit şeffaf bir toplumun inşasına değer verirken, putperest Yunan ile tahrif edilmiş Hıristiyanlığın bileşimi batı medeniyeti bunun tam tersi köle ve kontrol edilebilen esirler icat etti. Ürettikleriyle hem ekolojik dengeyi hem de manevi dengeyi mahfettiler. Üreten ama ürettiğinden pay alamayan; düşünen ama düşüncesini pratiğe geçiremeyen; bilen ama bildikleri başına “bela” olan bir birey profili oluşturdu. Tüm terör örgütleri bu döngünün icatları… Şeytan boş durmuyor, değişlik kılıklarda ama hep aynı merkeze hizmet ediyor. Renkleri, ırkları, dilleri, dinleri, coğrafyaları, iddiaları farklı olsa da tüm terör örgütleri, teröre bulaşan tüm mahfiller hep aynı merkezden emir alıyorlar, aynı merkezin kontrolündedirler. Bunların insanlık, ahlak, huzur, hoşgörü, sevgi diye bir dertleri yok. Tek dertleri kaos, terör, menfaat ve İslam düşmanlığı! Burda birleşiyorlar.

Ezcümle uzayı keşfe çıkan ama alt komşusundan haberdar olmayan bir bilincin mimarıdır batı medeniyeti. İvedilikle alternatif çözümümüze sarılmalıyız aksi takdirde bu canavarla hep boğuşmak zorunda kalacağız. Bunun tek çözümü maneviyat eğitimidir. Maneviyatı esas alan medeniyetimize geri dönüştür. Bizim medeniyetimizin adı İslam’dır, İslam Medeniyeti’dir. Hak geldi batıl zail oldu. Hak ile kalın.

  Abdulbari Karabeyeser

Abdulbari KARABEYESER
Abdulbari KARABEYESERabdulbarikarabeyeser@asikpasagazetesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.