SON DAKİKA

Pazar Fiyatları Bu Haftada Halkı Memnun Etmedi

Genel, Güncel, Manşetler, Özel Haber

Elektrik Kesintisi Yapılacak

Genel, Güncel, Manşetler

Rektör Karakaya Öğrenciler ve Öğretim Elemanlarıyla Bir Araya Geldi

Bu haber 22 Şubat 2020 - 15:28 'de eklendi ve 58 views kez görüntülendi.

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, geçtiğimiz günlerde yeni binalarına taşınan Tıp Fakültesine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen ziyarette Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, fakülte personeli ve öğrencilerle bir araya gelen Rektör Karakaya’ya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Prof. Dr. Mustafa Kurt ve Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük ile daire başkanları eşlik etti.

Tıp Fakültesi Morfoloji Binasında incelemelerde bulunan Prof. Dr. Vatan Karakaya ve beraberindekiler, fakültenin fiziki ve genel şartları hakkında fakülte yönetiminden bilgiler aldı. Tıp Fakültesinin yeni binasında eğitim-öğretime başlamasından mutluluk duyduğunu belirten Rektör Karakaya, yeni taşınılan binada bazı eksikliklerin olacağını ancak bunları gidermek için de dinamik bir yapılarının olduğunu söyledi.

DEKAN KARAHOCAGİL: “MORFOLOJİ BİNAMIZIN PLANI VE OLANAKLARI MEMNUN EDİCİ”

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ve beraberindeki heyetle yeni Tıp Fakültesi binasında incelemelerde bulunan Prof. Dr. Vatan Karakaya amfiler, anatomi laboratuvarı, debriefing odası, öğrenci polikliniği, osce salonu, gözlemci odası, genel uygulama alanları hakkında bilgiler aldı. Yeni Tıp Fakültesi binasının yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Dekan Karahocagil, Morfoloji Binasının planının ve olanaklarının memnun edici olduğunu, eksikliklerin giderilmesi için çalıştıklarını söyledi. Uygulama alanları hakkında da bilgiler veren Karahocagil sözlerine şu şekilde devam etti: “Simülasyona dayalı maket üzerinden simüle hasta verdiğimiz senaryoyu oynarken öğrencimiz dijital ortamda tanısını koyup tedavisini verecek. Öğrencinin burada konuştuğu ve yazdığı her şey, davranışı, iletişim becerileri hasta üzerinden ölçülecek.” dedi.

REKTÖR KARAKAYA: “HEKİMLER İNSANA RUHU VE BEDENİYLE DOKUNACAK BİR FELSEFEYLE YETİŞMELİ”

Anatomi laboratuvarında öğrencilerle bir araya gelerek tıp öğrencilerinin özellikli ortamlarda ders almalarının geleceğe hazırlık noktasında önemli olduğunun altını çizen Rektör Karakaya, kendilerinin fiziki zemini ve mekânı bu yönde oluşturduklarını belirtti. Hekimlerin insani bir değer ve felsefeyle yetişmelerinin önemine değinen Prof. Dr. Vatan Karakaya sözlerine şöyle devam etti: “Hekimler insana ruhu ve bedeniyle dokunacak bir felsefeyle yetişmelidir. İbn-i Sina tarihte buna örnektir, derinleştiği yer mantık ve felsefedir. Materyal düşünce, mekanik felsefe bu toprakların felsefesi değildir. Kâinatı tanımak asıl gayemiz olmalıdır. Salt bedenle ilgilenir bunun üzerine düşünürseniz sizlerde bir noktadan sonra makine olursunuz.” dedi.

Öğrencilerin taleplerini dinleyerek onlardan gelen soruları cevaplayan Rektör Karakaya, kendilerinin imkânlar çerçevesinde ihtiyaçları gidereceklerini, amaçlarının da problem çözmek olduğunu dile getirdi. Öğrencilere inancının tam olduğunu ve onlara güvendiğini vurgulayan Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde yetişen gençlerin Türkiye’nin elit tabakasıyla yarışacak düzeyde eğitim alacaklarını vurgulayarak öğrencilere eğitim hayatlarında ve daha sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

REKTÖR KARAKAYA: “SABRI PROBLEMİN ÜZERİNE KOYDUK”

Rektör Karakaya incelemelerin ardından Tıp Fakültesi Toplantı Salonunda fakülte yönetimi ve öğretim elemanları bir toplantı yaparak karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Fakülte binasını yaparken sabrı problemin üzerine koyduklarını belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya “Sabrı göze alarak başladık ve problem çözme odaklı olacağız dedik, dayandık ve şu an bir şeyleri başardığımıza inanıyoruz.” dedi.

Tıp Fakültesi öğretim elemanları ile istişarelerde bulunan Rektör Karakaya, eksiklerin kısa sürede giderilmesi için yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini söyledi. Modern imkanlarla birlikte eğitim-öğretim kalitesinin de artacağına inandığını belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, insan odaklı ve nitelikli hekimler yetiştirmek için imkanların hızla iyileştirileceğini sözlerine ekledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi binasının öğrencilerimiz, personelimiz ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi için hayırlı olması temennisinde bulunan Rektör Karakaya, öğrencilere ve personele çalışmalarında başarılar diledi. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.