SÜPER ÜLKE TÜRKİYE'YE DOĞRU | Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi

SON DAKİKA

6 Katlı Bina Karantinaya Alındı

Genel, Güncel, Manşetler

SÜPER ÜLKE TÜRKİYE’YE DOĞRU

Bu haber 28 Mayıs 2019 - 9:15 'de eklendi ve 386 views kez görüntülendi.

Güzel günler çok uzağımızda değildir. Ümidinizi kaybetmeyin. Sizi yıldırmaya çalışanlara fırsat vermeyiniz. Türkiye hiç olmadığı kadar ümit vaat eden bir noktadadır. Hızla gelişen ve birilerini ürküten yanı, sizin için de ümit ve iyimserlik kaynağı olsun. Bu bir züğürt tesellisi değildir, işin hakikati ve gerçeğidir. Yirmi sene önceki Türkiye’yi ve o zaman ki politik aktörleri ve onların enkaza dönüştürdüğü siyasal hayatımızı düşünsenize; terör, ekonomi, sosyal, kültürel yozlaşma, dine ve dindarlara yönelik yapılan baskı ve saldırılar, fişlenen mütedeyyin insanlar, gözyaşlarına boğdurulan başörtülü kızlarımız, annelerimiz vesaire… Bir de bugüne bakın, bugün ki canlı ve dinamik Türkiye’yi görün… Çok şeyleri aşmış ve değiştirmiş bir Türkiye var karşımızda.

Bugün ki Türkiye şuan ki politik aktörlerin eseridir. Recep Tayyip Erdoğan ve onun dava arkadaşlarının anıtıdır. Bunu hiç kimse inkâr edemez. Ancak şunu da unutmamak lazım ki henüz yolun çok başındayız ve düşmanlarımız haddizatında sinsi ve tehlikelidir. Onların varlığı bizi sindirmemeli, bize ancak aşk ve gayret vermelidir. Dosta umut, düşmana korku pompalayan bu Türkiye’yi bu saatten sonra kimse durduramaz. Adalet için, gözü yaşlı İslam coğrafyaları için; Kudüs için, Mısır için, Suriye için, Doğu Türkistan için, Yemen için, Pakistan için, Afganistan için, hatta tüm insanlık için bu yeni Türkiye’ye sahip çıkmalıyız.

Piyasada felaket tellalları çoktur. Türkiye batsın diye zil takıp oynamaya heveslilerin sayısı az değildir. Ama unutmayın zaferler kalabalıklarla değil, inanmışlarla kazanılır. İnanmışların sayısı her zaman az olmuştur ama yürekleri en zor ve çetin tehlikeleri aşmaya muktedirdir. “Nice az topluluklar çok topluluklara galip gelmişlerdir”  buyrulur ve unutmayın ki bu zaferlere çok uzak değiliz. Zafer çok yakındır ve zafer inananlarındır.

Bugün muhtaç olduğumuz bu zaferi asırlar öncesinden muştulayan ahibba-yı kirâma sahibiz. Bunların başında Müştak Baba ( 1759- 1832) gelir. 2030’lu yıllarda Türkiye’nin süper devlet olacağını haber vermiş. Kendisi keşf ve keramet sahibi bir sufi ve mürşid-i kâmildir. Divanı matbudur ve haber verdiği konular uzun süredir erbabının dilindedir. Ancak hazreti şeyhin haber verdiği bu mevzularla bizden çok batılılar ilgileniyor, üzerimize çokça gelmeleri de bu cümledendir. Müştak Baba’nın asırlar öncesinden kulağımıza muştuladığı haber şu: “Türkiye, 2030’lu yıllarda süper devlet olacaktır.”

Bu konu şu anda tüm batı medyasının özellikle İslam dünyanın geleceğiyle ilgilenen haçlı zihniyetinin gündeminde! Geçen haftalarda Yeni Şafak’tan Ali Saydam’ın köşesine taşıdığı aşağıdaki  haber hem Müştak Baba’nın kerametini doğrulamakta, hem de Türkiye’yi kuşatmaya çalışan grühûn gizli emellerini aşikâr kılmaktadır. Haber şu:

İngiliz bankacılık ve finansal hizmetleri şirketi Standard Chartered Plc, Ocak ayında küresel ekonomiyle ilgili “Long-term forecasts – Asia powers global growth” başlıklı bir rapor yayınlamış. Bloomberg de bunu sitesinde haber yapmış. Buna göre Türkiye, 2030 yılında dünyanın en büyük beşinci ekonomisi haline gelecekmiş. Almanya, Japonya ve Rusya’yı sollayacakmış! İngiltere, Fransa ve İtalya ilk 10’u içeren listeye bile giremeyecekmiş.

31 Mart’ta bir seçim yapıldı. Bizi ilgilendiren bir seçimdi ancak bakıyorsunuz en çok yorumlar batılılardan geliyor. Neden? Çünkü yükselmekte olan ve onların önüne geçmeye muktedir bir çizgi takip eden Türkiye’yi hazmedemiyorlar. S. 400 Füzelerinin yarattığı fırtınaya baksanıza! Evet, S. 400 Füzeleriyle Akdeniz bir “Türk Gölü” haline gelecek. Bunu biliyorlar ve bunun içinde tüm maşalarıyla üzerimize geliyorlar. Ama başaramayacaklar.

 

Sözün özü oyuna gelmeyelim. İçimizdeki gafillerin ihanet ve yıldırma politikalarına kanmayalım. Bu yeni Türkiye’ye inanmaktan, güvenmekten, dualarımızla desteklemekten ve sabırla beklemekten başka şansımız yoktur.  O süper ülke Türkiye’ye az kaldı. Kervan yola çıkmış. Son sözü üstad Necip fazıl Kısakürek’e bırakalım.

 

Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes

            Ey kahpe rüzgâr artık ne yandan esersen es!

 

            Abdulbari Karabayeser.

Abdulbari KARABEYESER
Abdulbari KARABEYESERabdulbarikarabeyeser@asikpasagazetesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.