SON DAKİKA

T.C. KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ 2018/1591 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Bu haber 16 Kasım 2018 - 8:37 'de eklendi ve 39 views kez görüntülendi.

 

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Kırşehir, Merkez, Kayabaşı Mah. 5656 ada, 19 parselde 8 nolu mesken. Taşınmaz uygulama imar planı içerisinde blok nizam 6 kata müsadeli, en fazla %36 inşaat alanı olan konut alanında kalmakta olup her türlü belediye ve altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şehir merkezine, alış veriş merkezlerine (eğitim, kültür, hastane, dini tesis, kamu kuruluşları vb) tesis merkezlerine yakın ve Kırşehir ilinin cazibe merkezi olan Kentpark’a yakın mesafededir. Taşınmaz binanın ara katındadır, kuzey, güney ve doğu cephelidir. 2014 yılı yapımlıdır, asansör ve mantolama bulunmaktadır, Proje üzerinden yapılan tespite göre taşınmaz mutfak, salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odası, hol, antre, tuvalet ve banyodan oluşmaktadır, net kullanım alanı 108,88 m2’dir.

Adresi                  : Nasuhdede Mah. Sultan Nazarbayev Bul. Üzümbağı Apt. B. Blok No: 8

Yüzölçümü         :434,93 m2                                         Arsa Payı: 20/1000

İmar Durumu    :İmar planındadır                            Kaydındaki şerhler: Dosyasındaki gibidir.

Kıymeti                :380.000,00 TL                                                   K.D.V. Oranı: %1

Satış Yeri          : Kırşehir Adliyesi Denetim Serbestlik Müdürlüğü içerisindeki mezat salonu

  1. Satış Günü: 10/01/2019 günü 14:30-14:35 arası
  2. Satış Günü: 06/02/2019 günü 14:30- 14:35 arası

————————————————————————————————————————————–

Satış Şartları: 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50′ sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verebileceklerdir. Bu artırmada da  malın tahmin edilen değerin %50′ sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20′ si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâlık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve  akar vergisi gibi devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin(*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İ.İ. Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkanca bilgi almak isteyenlerin 2018/1591 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 13/11/2018

BASIN NO: 311

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.