SON DAKİKA

Yeni Yıldan Beklentilerimiz

Bu haber 03 Ocak 2019 - 9:48 'de eklendi ve 34 views kez görüntülendi.

Geride bıraktığımız 2018 yılı, her açıdan iyi bir yıl değildi. 2017 de.
Ben sevmedim, içimi ısıtan mutlu eden bir şey yaşanmadı diye düşünüyorum.
“İyi bir yıl değildi“ derken sadece kendi penceremden de bakmıyorum tabi.
Bütün insanlık ailesi adına bu tespiti yapıyorum.
Zorlu, uğursuz, insanlığa acı ve gözyaşından başka bir şey vermeyen bir yıldı 2018.
Savaşlar, coğrafyamızın da içinde bulunduğu bölgede ne olduğu belirsiz sorunlar. Yerinden, yurdundan edilen masum insanlar, doğanın kirletilmesi ve barbarlıklar sonucunda dünyamız her gün biraz daha felakete sürükleniyor.
Dünyayı bu duruma getiren egoist, sadece silah satmayı düşünen, insan değeri bilmeyen ahlaksızlar.
Bencillik, tahammülsüzlük, tatminsizlik, doyumsuzluk almış başını gidiyor.
Kimsenin değer yargılarına, inancına, düşüncesine tahammül kalmadı. Daha düne kadar biz böyle değildik. Biz böyle görmedik.
İki Bin On Dokuza girdik. Yeni yıldan ne istersiniz, ne bekliyorsunuz dendiğinde bulabilirseniz huzur getirin bana diyeceğim ancak aramayın. Hayalimizden ve beklentilerimizden de vazgeçmeyelim.
Kan ve göz yaşının bittiği,  barış ve kardeşliğin her yere hakim olduğu, alimin zalim, zalimin alim olmadığı, Muhanete muhtaç kalmadan, Allah’tan başkasına kulluk yapmadan, dini, devleti, milleti ve bayrağına hizmet etmekten kaçmayan, yaptığı hizmeti insanların gözünün içine sokmayan, kibri, üstünlüğü, ötekileştirmeyi bitiren, bizden değildir mantığını toprağa gömen, liyakat ve ahlak ile edebin biattan daha kıymetli olduğunu anlayan, zamsız, zararsız, kuru ekmeği, çorbası helalinden olan, büyüklerin küçüklere sevgisini, küçüklerin büyüklerine saygısını bankamatik kartları ile sunmayan, yalanın bittiği, doğru söz edenin itibar gördüğü, toprağa gömülen umudun yeşerip insanların hayallerinin gerçekleştiği, çok yiyenin hazımsızlıktan, aç kalanın gıdasızlıktan ölmediği, bunları dert eden ve çözmek için çabalayan insanların çoğaldığı bir yıl olmasını istiyor ve bekliyorum.
İstediklerimin hepsinin toplamına da huzur diyorum.
O yüzden yeni yılda bulabilirseniz, Huzur getirin bana. Huzur ve Mutluluk Kırşehir’imizde daim olsun. Huzur ve Mutluluk ülkemizde daim olsun. Huzur ve Mutluluk Dünyamızda daim olsun inşaallah.
Bunlar biz insanoğlu için yeni yıldan doğal olarak beklentilerimiz. Tabi bizlerin de bu beklentilere katkıda bulunmamız gerekiyor. 2019 dan beklentilerimiz biter mi? Elbette bitmez. Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine Aşıkpaşa Gazetesi sahibi Hüsnü beyle ziyarete gittik. Kar’ın ilk yağdığı gün. Her yer kar, hava soğuk ancak yaşlısıyla, genciyle, çocuğuyla sanırsınız ki herkes hastanede. Hayretler içinde kaldık. Hemen aklımıza Allah kimseyi hasta etmesin, hastaneye de kimseyi düşürmesin. Hastanenin de yokluğunu göstermesin diye dua etmek geçti içimizden. Hastanemize yılda ben diyeyim bir milyon, siz deyin bir buçuk milyon insan şifa bulmak için geliyor. Hasta ve hasta yakınları ile yaptığımız sohbetlerde genel olarak hastanemizden memnun olduklarını belirttiler. Bazı hastalarımız hastanemizin bazı branşlarında doktor eksikliklerinden bahsettiler. Bu eksik olan branşlardaki doktorların yeterli olmayışından kaynaklanan sorunlar doğuyor. Randevu alamadıklarını, hastaların yorgunluğundan dolayı çok sıra beklediklerini belirtiyorlar. Eksik olan doktorlarımızın branşlarını şöyle sıraladılar: 1 – Kulak Burun Boğaz Doktoru. 2 – Çocuk Hastalıkları Doktoru. 3 – Kadın Doğum Doktoru. 4 – Medikal Onkoloji Uzmanı. Bu branşta yeni doktorların acilen hastanemizde göreve başlamasını bekliyorlar. Ayrıca Yoğun Bakım Ünitesinde Erkek ve Bayanların yerlerinin ayrılması talebinde de bulundular. Burada hastanemizin başhekiminden, Sağlık İl Müdürü ve ilimizin milletvekiline kadar hepsine ayrı ayrı görev düşüyor. Sağlık il müdürü ve hastanemiz başhekiminin muhakkak ki bu konuda talepleri vardır. İktidar ve Muhalefet milletvekillerimiz Mustafa Kendirli ve aynı zamanda Doktor olan Metin İlhan kol kola girerek Sağlık Bakanlığına gidip bu taleplerimizi bildirmelerini bekliyoruz.
Huzur ve mutluluk her daim bizlerle olsun. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen yeni yılın Kırşehir’e ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum.

Mehmet Emin TURPÇU
Mehmet Emin TURPÇUmehmeteminturpcu@asikpasagazetesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.