“Göç ve Aile” Temalı Resim Yarışması Düzenleniyor « Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi

SON DAKİKA

“Herkes Birgün Engelli Olabilir”

Genel, Güncel, Manşetler

“Göç ve Aile” Temalı Resim Yarışması Düzenleniyor

Bu haber 29 Ekim 2020 - 17:13 'de eklendi ve 50 views kez görüntülendi.

Kırşehir İl Müftülüğü, 2020 Yılı “Göç ve Aile” Temalı Resim Yarışması Şartnamesi hakkında duyuru yayımladı. Resim Yarışması Şartnamesi hakkında yayımlanan duyuruya göre:

“1-Türkiye Diyanet Vakfı’nın katkılarıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenmektedir.

2-“Göç ve Aile”  temalı (konulu) yarışmaya, Kırşehir’de dahil 81 il genelinde ikamet eden 15-20 yaş aralığındaki bireyler başvurabilir.

3-AMACI;Başkanlığımızın hizmet sunduğu kesimlerden olan göçmenler hakkında toplumsal farkındalık oluşturmak ve topluma uyum konusunda katkıda bulunmak.

4-Katılım Şartları

Yarışmaya, Türkiye’de ikamet eden 15-20 yaş aralığındaki (01.01.2000-31.12.2005 tarihleri -her ikisi de dahil- arasında doğanlar) haklarında kısıtlılık kararı bulunmayan bütün bireyler katılabilir.  Daha önce hakkında kısıtlılık kararı verilmiş olan veya kısıtlılık kararı devam edenler yarışmaya katılamazlar.

Jüri üyeleri ve bunların birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz.

Her katılımcı sadece 1 resimle yarışmaya katılabilir.

Resimler, daha önce sergilenmemiş ya da ödül almamış olmalıdır.

Resimler, 20 Kasım 2020 tarihi mesai bitimine kadar katılımcıların ikamet ettikleri il ya da ilçe müftülüklerine elden, posta veya kargoyla teslim edilecektir. Mezkur tarihte ulaştırılmamış resimler değerlendirilmeye alınmayacaktır. Posta veya kargodan kaynaklı gecikmeler geçerli bir mazeret sayılmayacaktır.

Katılımcılar, Ek Katılım Formunu doğru bir şekilde doldurarak imzalayacaklar ve ayrı bir kağıt halinde resimlerine iliştireceklerdir. 18 yaşından küçük olan katılımcılar ise ayrıca velileri/vasilerine formda yer alan bölümü mutlaka imzalatacaklardır.

5-RESİMLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ; özgünlüğü (30 puan), sanatsal değeri (30 puan), temaya dair mesajı yansıtması (40 puan) olmak üzere 100 tam puan üzerinden yapılacaktır.

6-Dereceye giren eserler İl müftülüklerin wep sayfası ve Müftülük panolarında ilan edilecektir.

7-İlde, 1.ye- 250 TL, 2.ye- 150 TL, 3.ye- 100TL Ödül verilecektir.

Not:İlçede dereceye girenler bağlı bulundukları Müftülüklerce ödüllendirilebileceklerdir.

Not:Diğer katılımcılar ise Müftülüklerce uygun görülen ödüllerle ödüllendirilebilecektir.

8-İlde birinci seçilen eser 10Aralık 2020 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığınca oluşturulacak komisyonca Türkiye 1. 2. ve 3. lüğü için yarışacaktır.

9-Ülke genelinde birinci seçilen resmin sahibine 5.000 TL, ikinci seçilen resmin sahibine 4.000 TL, üçüncü seçilen resmin sahibine 3.000 TL, mansiyon ödülü almaya uygun görülen resmin sahibine 1.000 TL olmak üzere Uluslararası Dünya Göçmenler Günü dolayısıyla 18 Aralık 2020 tarihinde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ tarafından Başkanlığımız merkezinde ödül takdim edilecektir. Ayrıca illerden Başkanlığımıza gelen katılımcılara Başkanlığımız yayınlarından oluşan bir hediye paketi ile Katılım Belgesi gönderilecektir.

10-Bu şartnamede belirtilen hususlara aykırı olduğu tespit edilen resimler değerlendirme dışı bırakılacaktır. Resmin şartname hükümlerine aykırı olduğu sonradan tespit edilmesi durumunda dereceye girmiş ise ilgili katılımcıya verilen ödül/ödüller iptal edilecek ve bunun/bunların iadesi istenecektir.

11- Telif (Kullanım) Hakları

Resim sahipleri, gerek 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince eserleri ile ilgili bütün kullanım haklarını Diyanet işleri Başkanlığı’na verdiklerini kabul etmiş sayılırlar. Söz konusu izni sonradan geri almayacaklarını, eserlerin kullanılmasını engellemeyeceklerini veya bu izin için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacaklarını kabul, beyan ve taahhüt etmiş olurlar. Yarışmaya gönderilen bütün resimler, Diyanet İşleri Başkanlığınca basılı, görsel, işitsel, dijital yayın ve materyallerinde, web sitelerinde, düzenlenmesi muhtemel sergilerde kullanılabilir. Diyanet İşleri Başkanlığı eserlerin bu şartnamede belirtilen amaçlar dışında kullanılmasına hiç bir şekilde izin vermeyeceğini taahhüt eder. Gerek illerde gerekse ülke genelinde dereceye giren resimlerin Başkanlığımız ve müftülüklerimizin sosyal medya hesaplarında ya da internet ortamında paylaşılması, bu hesaplardan indirme ve paylaşım yapılması durumunda Başkanlığımız ve müftülüklerimiz tarafından herhangi bir ücret ödenmesi söz konusu olmayacaktır.

  1. Yarışma Takvimi

Yarışmanın İlanı: 26 Ekim 2020, Resimlerin Katılımcılar Tarafından İl ve İlçe Müftülüklerine Son Teslim Tarihi: 20 Kasım 2020, Seçilen Resimlerin İlçelerden İllere Son Gönderim Tarihi: 27 Kasım 2020, Seçilen Resimlerin İllerden Başkanlığımıza Son Gönderim Tarihi: 04 Aralık 2020, Başkanlıkça Resimlerin Değerlendirilmesi: 10 Aralık 2020, Sonuçların İlanı: 11 Aralık 2020, Ödül Töreni: 18 Aralık 2020

Xı. Diğer Hususlar

Şartnamede belirtilmeyen konularda ve muhtemel uyuşmazlık durumlarında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, il ve ilçe müftülüklerinin ve değerlendirme komisyonları ile Değerlendirme Kurulunun kararları esas alınacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı zorunlu haller dolayısıyla yarışma ile ilgili değişiklik yapma ve yarışmayı iptal etme de dahil olmak üzere bütün haklarını saklı tutar. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar” ifadelerine yer verildi. (Aslıhan Buyruk)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.