Projeye başvuran 15 kişiye hibe desteği sağlanacak

Kırşehir’de Uzman Eller Projesi’ne başvuran 15 kişiye hibe desteği verilecek.

Kırşehir Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilimizde 15 kişiye 1 milyon 500 bin TL hibe desteğinin verileceğini açıkladı.

Kırşehir Tarım ve Orman Müdürlüğü, “Tarım, Hayvancılık, Ormancılık, Gıda ve Su Ürünleri sektörlerinde ön lisans ve lisans bölümlerinden eğitim görmüş ve Bakanlığımız Uzman Eller Projesi ile ‘kırsalda yaşayan ya da yaşarım’ diyerek projeye llimizden başvuran 15 kişiye toplam 1 milyon 500 bin TL hibe desteği sağlanacaktır” açıklamasını yaptı.
2022 Uzman Eller Projesi Hibe Sözleşmesine hak kazananların listesini resmi sitesinde yayımlayan Kırşehir Tarım ve Orman Müdürlüğü, şu açıklamayı yaptı:

Hibe Sözleşmesi imzalamaya hak kazanan kişilerin aşağıdaki belgeleri hazırlayarak elden getirmeleri ve 25 Mayıs 2022-31 Mayıs 2022 tarihleri arasında il müdürlüğü ile hibe sözleşmesi imzalamış olmaları gerekmektedir.  Ayrıca 17 Mayıs 2022-25 Mayıs 2022 tarihlerinde de proje yürütme birimi tarafından işletme yerlerinde tespit yapılacaktır.
Hayvansal üretime yönelik büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda kendi adına kayıtlı 10 adet büyükbaş veya 25 adet küçükbaştan fazla hayvan sahibi olan başvuru sahipleriyle sözleşme imzalanmaz.
Hibe sözleşmesi imzalama aşamasında: Başvuru sahibinin başvuru aşamasında taahhüt etmiş olduğu kırsal alanda ikamet ettiğine dair ikametgâh belgesi, SGK hizmet dökümü belgesi, başvuru sahibinin uygulayacağı proje konusu dışında kalan konularda vergi mükellefi olmadığına dair Mükellefiyet Belgesi, hayvancılık projeleri için başvuru sahibi adına düzenlenen ‘İşletme Tescil Belgesi’
Hayvancılık projelerinde; Uygulama yeri başvuru sahibine ait ise işletmeye ait tapu kaydı; tapusu bulunmayan yerlerde ise işletmenin hak sahibine ait olduğuna dair muhtardan alınacak belge, uygulama yeri kiralık ise, işletmeye ait en az 4 (dört) yıllık kira sözleşmesi, Tebliğ ekinde yer alan ‘Taahhütname’, bitkisel üretim konulu projeler için; Proje uygulama yerine ait takyidatlı tapu kaydı belgesi veya proje yeri mülkiyetinin başvuru sahibine ait olduğuna dair belge (En az arazi varlığına sahip olma şartını sağlayamayan yatırımcıların diğer hissedarların arazilerini de kullanmak istemeleri durumunda 27/5/2014 tarihli ve 29012 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği Eklerinde yer alan muvafakatnamenin düzenlenmesi gerekmektedir. Muvafakatname düzenlenmeyen durumlarda yine aynı Yönetmeliğin eklerinde yer alan taahhütnameler alınır.)     
Hibe sözleşmesi imzalama tarihi itibarı ile kiralık olan proje yeri için en az 4 (dört) yıllık kira sözleşmesi (Kapama meyve bahçesi projelerinde kiralama, muvafakatname ve taahhütnameler kabul edilmeyecektir.)  sunulması zorunludur. Ayrıca, diploma/çıkış belgesinin aslının ya da üniversite tarafından onaylanmış örneğinin il müdürlüğü tarafından görülmesi gerekmektedir.

25 May 2022 - 11:25 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi