173 taşınmazın satışı yapılacak

Mülkiyeti Kırşehir İl Özel İdaresi’ne ait 173 alanın satışı yapılacak.

Kırşehir İl Özel İdaresi, resmi sitesinde taşınmaz mal satış ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre Kırşehir’in Akpınar, Akçakent, Boztepe, Çiçekdağı, Mucur, Kaman ilçelerindeki köylerde ve Merkez köylerde 173 taşınmazın satışı gerçekleştirilecek. Arsa, kerpiç ev, ahır ve avlusu, kargir ev ve arsası taşınmazlardan oluşan alanlar için 9-10-11 Ağustos tarihlerinde açık ihale yapılacak. İhale Kervansaray Mahallesi Şehit Fedakar Yiğit Caddesi No:1 Merkez/Kırşehir adresinde, İl Özel İdare Genel Sekreterliği İl Encümen Toplantı Salonu’nda düzenlenecek.

Kırşehir İl Özel İdaresi’nin resmi sitesinde yayımlanan taşınmaz mal satış şartnamesinde yer verilen bilgilerden bazıları şöyle:

Mülkiyeti Kırşehir İl Özel İdaresine ait ve İdare ile hisseli ve boş bulunan, İlçesi ve Köyleri yazılı  taşınmazlar, İl Encümeninin 30.06.2022 tarih ve 101 nolu kararı ile, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45.nci maddesine göre Açık İhale Usulüyle 9-10-11 Ağustos 2022 tarihlerinde saat 10.00’dan itibaren gösterilen tablodaki tarih ve saatlerde taşınmaz sıra numarasına göre, Kervansaray Mahallesi Şehit Fedakar Yiğit Caddesi No:1 Merkez/Kırşehir adresinde, İl Özel İdare Genel Sekreterliği İl Encümen toplantı salonunda satış ihalesi yapılacaktır. İstekliler; ihaleye ilişkin bilgi ve belgeleri,  Kırşehir İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünden öğrenebilir ve her gün mesai saatleri içerisinde İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünden ücretsiz olarak temin edebilir. Ayrıca http://www.kirsehirozelidare.gov.tr/  adresinden taşınmaz mal satış şartnamesine ulaşabilirler.

İstekliler söz konusu gayrimenkulün satış ihalesine katılabilmek için satın alacakları taşınmazın muhammen bedelinin en az %10’u (yüzde on) nispetinde geçici teminatı (T.C Vakıflar Bankası Kırşehir Şubesindeki TR59 0001 5001 5800 7289 0707 67) hesabına nakden veya teminat mektubu ile yatırmak zorundadır. İştirakçilerin geçici teminat bedelini ve diğer evraklarını tabloda belirtilen ihale tarihlerinde İhale evraklarının kontrol edilebilmesi için saat 10.00’a kadar, İhale komisyonuna teslim edeceklerdir. Saat 10.00’dan sonra yatırılan geçici teminat bedeli saat 10.01 dahi olsa kabul edilmeyecektir. Her ne surette olursa olsun, idarece alınan teminatlar haczedilemez ve üzerine ihtiyati tedbir konulamaz. Taşınmazın ihale bedeli, İta Amirinin onayına müteakiben 15 gün içinde ödenmek zorunda olup, (tebliğ yapıldığı tarihten itibaren), İhale bedelinin belirtilen süre içerisinde ödenmemesi (Banka Kredisi vb. gecikmeler) halinde geçici teminat gelir kaydedilir ve taşınmaz tekrar ihaleye çıkartılır ve aynı istekli bir sonraki ihaleye alınmaz.

İhaleye katılma şartları; 08.09.1983 tarihli ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nda belirtilen niteliklere haiz olmak ve anılan Kanunda açıklanan biçimde teklifte bulunmak, geçici teminatı yatırmak şarttır. İhalede pey sürme/artırma 500,00 TL’dir. 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 6. maddesinde yazılı kişiler doğrudan ve dolaylı olarak ihaleye katılamazlar. Bu yasağı saymayarak ihaleye katılanın üzerine ihale yapılmış bulunursa, geçici teminatı, gelir kaydedilecektir.

İhale dosyasında aranacak belgeler; İsteklilerin ihaleye katılımında tanzim edilecek İhale Dosyasında aranacak belgeler şunlardır:

Başvuru dilekçesi,(Hangi taşınmaz yada taşınmzalar  için ise Ada Parsel belirtir şekilde yazılacaktır.) taşınmaz mal satış şartnamesi, şartnamenin her sayfası ayrı ayrı ihaleye iştirak eden tarafından imzalanmak zorundadır.  Geçici Teminat Bedeli yatırılarak dekontu getirilecektir, nüfus cüzdanı sureti (Gerçek kişiler için).  E-devlet üzerinden (kare kodlu)  ihalenin yapılmış olduğu güncel alınmış ikametgah Belgesi (Gerçek kişiler için). Türkiye’de tebligat adresi için adres göstermesi, istekli adına vekaleten iştirak ediliyorsa, isteklinin adına teklif vermeye yetkili olduğuna dair noter tasdikli vekaletname ve imza örneği, tüzel kişi olması halinde, mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve / veya Sanayi veya Esnaf Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapılmış olduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge (Tescil Belgesi) ve Kayıtlı olduğu Vergi Dairesi ve numarası, isteklinin ortak girişim olması halinde şekli ve içeriği ilgili mevzuatlarca belirlenen noter tasdikli ortak girişim beyannamesi, tüzel kişi olması halinde, teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren noter tasdikli imza beyannamesi veya imza sirküleri, vekâleten ihaleye katılma halinde, istekli adına katılan kişinin ihaleye katılmaya ilişkin yetkisinin bulunduğu noter tasdikli vekâletnamesi ile noter tasdikli beyannamesi. İhale yerli isteklilere (T.C Vatandaşı) açık olacaktır.  Taşınmazların satış ihalesine teklif verecekler; yukarıda ve şartnamede belirtilen belgeler ile birlikte satış şartnamesinde belirtilen maddelere uygun olarak dosyayı hazırlayarak, 9-10-11 Ağustos 2022 tarihlerinde ihalenin yapılacağı gün en geç saat 10.00’a kadar İhale komisyonuna veyahut İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğüne teslim edeceklerdir. İhaleye telefon, telgraf ve faksla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Posta yoluyla yapılacak başvurularda, postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

18 Tem 2022 - 16:34 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi