Başvuruları bugün başlıyor

Kırşehir Fatımatüz Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin pansiyon başvuruları bugün başlıyor.

Kırşehir Fatımatüz Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, resmi sitesinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Kayıt Kılavuzunu yayımladı. Kılavuzda okul ve pansiyon kaydı ile ilgili gerekli belgeler yer aldığını bildiren Kırşehir Fatımatüz Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, “Pansiyonumuzda paralı/parasız yatılı kalmak isteyen öğrencilerimizin kılavuzda yer alan ilgili belgelerle birlikte 23-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar okulumuz yatılılık komisyonuna başvuru yapması gerekmektedir” açıklamasını yaptı.

Kırşehir Fatımatüz Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, resmi sitesinde yer alan 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Kayıt Kılavuzu’nda şu bilgilere yer verildi:

Vizyon; Türk milletinin, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; sağlıklı bir din anlayışının insanlık için gerekli olduğuna inanan, inancını aklı ile bütünleştiren, topluma karşı sorumluluklarının farkında olan; beden, zihin, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı; hür ve bilimsel düşünce gücüne sahip, yapıcı, yaratıcı ve uzlaştırıcı bireyler yetiştirmektir.

Misyon; Türk Milli Eğitim Sistemi içinde hem mesleğe hem de Yüksek Öğrenim Kurumlarına hazırlayıcı programlar uygulayan; dinin, birleştirici, huzur verici ve barışı sağlayıcı gücünü önemseyen; insana, düşünceye, özgürlüğe, bilime, ahlaka ve kültürel mirasa, saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına çalışmak.

Temel değerlerimiz; Katılımcılık; Her türlü düşüncenin barış̧ve hoşgörü içinde dile getirilebilmesi. Dayanışma ve iş birliğinin eğitimin her alanında var olması.

Şeffaflık ve hesap verebilirlik; Özgür, adil, şeffaf olması ve hesap verebilirliği ön planda tutması.

Yenilikçilik; Güncel akademik ve etik değerlere sahip olması.

Yol göstericilik; Eğitimin toplumsal gelişmeye öncülük ettiği görüşünü benimsemesi, Geçmişten gelen kültürel kodlarımızı yeni nesillere aktaran bir eğitim felsefesini benimsemesi.

İlkelerimiz; Öğretmekten ziyade öğrenmenin merkezde yer alması. Toplumun tüm üyelerine saygı gösterilmesi. İnsanın gelişmesinin zenginliği ve her kişinin benzersizliği. İnsan gelişiminin her aşamasına yanıt verilmesi. Bireyin ve toplumun birbirlerine olan gereksinimi. Kişinin kendisinin ve grubun karşılıklı sorumlulukları. Her şeyin ötesinde karakterin ön planda olması. Her insanın içindeki en iyiye gönülden bağlı olma. Topluma ve ulusa hizmet ederek ortak iyilerin ilerletilmesi. Farklılığa saygı duyulması.

Okul kayıt için gerekli belgeler (tüm öğrenciler için); kayıt dilekçesi, öğrenci bilgi formu, öğrenci veli okul sözleşmesi, sağlık bakanlığı bilgilendirme formu ve taahhütname, sosyal medya veli izin belgesi, faaliyet katılım izin formu.

Pansiyona kayıt için gerekli belgeler;

Gelir durumuna göre pansiyonda parasız yatılı kalacak öğrenciler için; 2022 PYBS Kılavuzuna göre ailede kişi başına düşen yıllık geliri 18.160 TL’nın ve altında olanlar gelir durumundan aşağıdaki parasız yatılılık belgelerini hazırlayarak parasız yatılı başvurusu yapabilecektir. (Hesaplamada Ailenin 2021 Mali yılındaki tüm gelirleri kişi sayısına bölündükten sonra çıkan miktar esas alınacaktır.) Öğrencinin parasız yatılı okutmak isteğine dair pansiyon müracaat dilekçesi. Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi 3.Öğrencinin aile ve geçim durumunu gösterir beyanname (Onaylatarak kayıt sırasında getiriniz. Ek-1 formunun doldurulması ile ilgili bölümü okuyarak doldurunuz. Eklerini mutlaka ekleyiniz.) Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği. Yatılı olarak okulumuzda okumasına bir engel olmadığına dair resmi tek tabipten (sağlık kuruluşu veya aile hekiminden) alınacak sağlık raporu (Raporda yatılı okumasına engel bir durum olmadığı yazılı olarak belirtilecek.) Zimmet Taahhüt Dilekçesi. Yatılı Öğrenci Evci İzin Formu. Çarşı İzin Muvafakat Belgesi. Paralı/Parasız Yatılı kalmak isteyen öğrenciler 23-26 Ağustos 2022 tarihleri arası saat: 17.00’ye kadar Yatılılık Başvurularının okul ve kurumlarca alınması.

Paralı yatılı öğrenciler için; Öğrencinin durumu yukarıdaki seçeneklerden (Gelir durumu nedeniyle (a şıkkı) ya da öğretmen çocuğu kontenjanından (b şıkkı) parasız yatılılık) hiçbirine uymuyorsa paralı yatılılık başvuru belgeleriyle sadece paralı yatılılık başvurusu yapabilecektir. Paralı yatılı olmak istediğine dair dilekçe. Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi. Yatılı olarak okulumuzda okumasına bir engel olmadığına dair resmi tek tabipten (Sağlık kuruluşundan ya da aile hekiminden alınabilir.) alınacak sağlık raporu (Raporda yatılı okumasına engel bir durum olmadığı yazılı olarak belirtilecek.) Zimmet Taahüt Dilekçesi. Paralı yatılı Öğrenci Taksit Bildirim Belgesi. Yatılı Öğrenci Evci İzin Formu. Çarşı İzin Muvafakat Belgesi. Paralı yatılı öğrencilerden ücretler en geç, ilk taksit için Ders yılının başladığı ilk gün, ikinci, üçüncü ve dördüncü taksitler için ise Kasım - Şubat Ve Nisan aylarının ilk on günü içinde olmak üzere dört taksitte alınır. Taksitini zamanında ödemeyen öğrencinin paralı yatılı öğrencilikle ilişkisi kesilir. 2022-2023 öğretim yılının ilk ve ikinci taksiti 2.052,5 TL’dir. Son iki taksiti 2023 Mali Yılı Bütçe Kanununa göre tespit edilecek miktar üzerinden alınacaktır.

Öğretmen çocuğu kontenjanından yararlanarak çocuğunu parasız yatılı okutmak isteyenlerden alınacak belgeler; (MEB Kadrolarında Çalışan Öğretmenlerin Çocukları) Eğer öğrencinin anne veya babası öğretmen ise ve görev yaptığı yerleşim biriminde ortaöğretim kurumu bulunmuyorsa aşağıda öğretmen kontenjanından parasız yatılılık başvurusu belgelerini hazırlayarak parasız yatılı olabilecektir. (Gelir durumu uygunluğu aranmayacaktır.) Öğrencinizin öğretmen kontenjanından parasız yatılı olarak okutmak isteğine dair pansiyon müracaat dilekçesi. Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi. Annesinin veya babasının görev yaptığı yerleşim biriminde çocuğunu okutacağı düzeyde (ortaöğretim kurumu) okul bulunmadığına dair görev yaptığı yerdeki İl /İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınacak belge. Annesinin veya babasının öğretmen olarak çalıştığına dair görev yaptığı okul müdürlüğünden alınacak görev yeri belgesi. Yatılı olarak okulumuzda okumasına bir engel olmadığına dair resmi tek tabipten (ağlık kuruluşundan ya da aile hekiminden alınabilir.) alınacak sağlık raporu (Raporda yatılı okumasına engel bir durum olmadığı yazlı olarak belirtilecek.). Zimmet Taahhüt Dilekçesi. Yatılı Öğrenci Evci İzin Formu. Çarşı İzin Muvafakat Belgesi.

Fatımatüz Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Veli Okul Sözleşmesi Öğrencinin Hakları; Düşüncelerini özgürce ifade etme. Güvenli ve sağlıklı bir okul, sınıf ve pansiyon ortamında bulunma. Bireysel farklılıklarına saygı gösterilmesi Kendisine ait değerlendirme sonuçlarını zamanında öğrenme ve sonuçlar üzerindeki fikirlerini ilgililerle tartışabilme. Kendisine ait özel bilgilerin gizliliğinin sağlanması. Okul ve pansiyonun işleyişi, kuralları, alınan kararlar hakkında bilgilendirilme. Okul ve pansiyon kurallarının uygulanmasında tüm öğrencilere eşit davranılması. Kendini ve diğer öğrencileri tanıma, kariyer planlama, karar verme ve ihtiyaç duyduğu benzer konularda danışmanlık alma. Akademik ve kişisel gelişimini destekleyecek ders dışı etkinliklere katılma. Okul yönetiminde temsil etme ve edilme. Dönem ortalaması en yüksek öğrencinin en az bir gezide ücretsiz gezdirilmesi. Özgün eserlerimiz (Tiyatro, Müzik konseri, resim ve yazılarımız…) ve sosyal çevre ile bütünleşme. Öğretmelerle sosyal ve duygusal problemleri rahat paylaşma. Demokratik, katılımcı, eşit ve adaletli bir yönetim anlayışı. Meslekleri tanıtıcı bilgiler verilmesi ve ilgi yeteneklerimin fark edilmesine yönelik objektif test ve tekniklerin uygulanması. Okulun teknolojik imkânlarından yararlanma. Öğrencilerin kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri dilek-istek kutuları düzenleme.

23 Ağu 2022 - 10:16 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi