Özel yetenek sınav sonuçları açıklandı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin 2022-2023 Özel Yetenek Sınav Sonuçları açıklandı ve asil- yedek adaylar belli oldu.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı öğrenci alımı için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde özel yetenek sınavı yapıldı. Sınav sonuçları açıklandı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin resmi sitesinde yayımlanan sonuçlara göre beden eğitimi ve spor eğitimi bölümünü kazanan kadın 14 asil, beden eğitimi ve spor eğitimi bölümünü kazanan erkek aday 25 asil, beden eğitimi ve spor eğitimi bölümünü kazanan milli bayan 1 asil, antrenörlük eğitimi bölümünü kazanan bayan aday 20 asil, 107 yedek, antrenörlük eğitimi bölümünü kazanan erkek aday 30 asil, 198 yedek, antrenörlük eğitimi bölümünü kazanan milli bayan 3 asil, 9 yedek,  antrenörlük eğitimi bölümünü kazanan milli erkek 5 asil, 3 yedek, spor yöneticiliği bölümünü kazanan bayan aday 20 asil, 39 yedek, spor yöneticiliği bölümünü kazanan erkek aday 30 asil, 95 yedek, spor yöneticiliği bölümünü kazanan engelli erkek aday 1 asil.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin resmi sitesinde sınavı kazanan adayların kesin kayıtlarıyla ilgili şu açıklama yapıldı:

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı Sonucu’nda kazanan adayların kesin kayıt tarihleri asıl liste kesin kayıt kesin kayıt, 29 Ağustos – 01 Eylül 2022

(Pazartesi, Çarşamba, Perşembe) tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde yapılacaktır. Yer Spor Bilimleri Fakültesi Binası.

1.Yedek Liste 01 Eylül 2022 (Perşembe) / Saat 18.00 (SBF WEB SAYFASI) 02-05 Eylül 2022 (Cuma, Pazartesi) (2 gün) Mesai Saatleri İçerisinde (SBF BİNASI).

2.Yedek Liste 05 Eylül 2022 (Pazartesi) / Saat 18.00 (SBF WEB SAYFASI) 06-07 Eylül 2022 (Salı, Çarşamba) (2 gün) Mesai Saatleri İçerisinde (SBF BİNASI).

3.Yedek Liste (Ad Okuma  Yöntemi) 07 Eylül 2022 (Çarşamba) / Saat 18.00 (SBF WEB SAYFASI) 09 Eylül 2022 (Cuma) (1 gün) Saat: 14.00 (SBF BİNASI).

Kesin kayıt için gerekli belgeler; Lise diplomasının aslı ve onaylı fotokopisi veya yeni tarihli mezuniyet belgesi (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz).

Aday, 0,8 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge. (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır).

Üzerinde T.C. Kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı onaylı örneği.

2003 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi (2004 ve daha sonraki yıllarda doğmuş erkek adaylardan bu belge istenmeyecektir).

2 adet 4,5 cm x 6 cm ebadında fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır).

Tam teşekküllü devlet veya üniversite hastaneleri ile tam teşekküllü özel hastanelerden son bir ay içerisinde alınmış sağlık kurulu raporu.

Milli öğrenciler için Millilik Belgesinin aslı.

Adayların kesin kayıt için şahsen veya noter vekâleti ile başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz. Belirtilen tarihte kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez. Yedek adaylara kayıt sırası geldiğinde kayıt için gerekli belgelerin asıllarını ibraz etmeleri zorunludur.

 

24 Ağu 2022 - 10:55 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi