2021/1. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Basın Bülteni Yayınlandı

İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının Olağan ilk Toplantısı Valilik Toplantı Salonunda Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı. Yapılan toplantıda; Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu il Müdürlüğü tarafından yürütülen (İşbaşı Eğitim Programı, Mesleki Eğitim Kursları, Toplum Yararına Çalışma Programı vb.) faaliyetlerin Denetim Kurulu tarafından hazırlanan denetim raporlarının Kurula sunulması ve denetim sonuçları hakkında Kurul üyelerine

İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının Olağan ilk Toplantısı Valilik Toplantı Salonunda Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.

Yapılan toplantıda; Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu il Müdürlüğü tarafından yürütülen (İşbaşı Eğitim Programı, Mesleki Eğitim Kursları, Toplum Yararına Çalışma Programı vb.) faaliyetlerin Denetim Kurulu tarafından hazırlanan denetim raporlarının Kurula sunulması ve denetim sonuçları hakkında Kurul üyelerine bilgi verildi.

2020/3. İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında alınan kararlar gereği Yürütme Kurulunca oluşturulan eylem planlarının Kurulun bilgisine sunulup,  uygulama sonuçları hakkında Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İI Müdürü Metin Ülgen Kaya tarafından Kurula bilgi verildi.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu il Müdürü Metin Ülgen Kaya tarafından 2020 yılı faaliyet raporu Kurulun onayına sunulmuş olup kurul tarafından onaylandı. Kuruma kayıtlı net işsiz sayısı, işinden memnun olmayıp başka iş arayan kişi sayısı, kurum tarafından işe yerleştirilen kişi sayısı, 2020 yılında açılan kurslardan faydalananların toplam sayısı hakkında kurul üyelerine bilgi verildi.

Kırşehir’de işgücünün niteliklerini artırmak ve istihdam edilebilirliklerini daha  kolay sağlayabilmek amacıyla 2021 yılı yıllık işgücü Eğitim Planı Kurulun onayına sunulmuş olup kurul tarafından onaylandı.

2021/1. dönem Engelli ve Eski Hükümlü Kendi İşini Kurmaya yönelik başvurusu bulunan vatandaşın hazırladığı projenin onaylanmak üzere Türkiye iş Kurumu Genel Müdürlüğüne gönderilmesine karar verildi.

Kırşehir il Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda “Deri Konfeksiyon Makinecisi” kursunun açılmasına karar verildi.

Yürütme Kurulu üyeliğine Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinden, Ahiler Kalkınma Ajansından, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından birer üye belirlenmesine karar verildi.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Aktif işgücü Hizmetleri kapsamında ki kurs ve programları denetlemek üzere oluşturulacak olan il istihdam ve mesleki eğitim denetim kurullarının, Kırşehir Çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğü ve kuruldaki diğer kurum ve kuruluşlardan bir tanesinden belirlenecek üyelerden oluşturulmasına karar verildi.

2021 yılında Toplum Yararına Programının uygulanması kapsamında Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünce oluşturulacak bütçenin kullanılması hususunda Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu il Müdürlüğüne yetki verilmesine karar verildi.

Bir sonraki İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı’nın 14.04.2021 saat 10.30’da Kırşehir Valiliği toplantı salonunda yapılmasının planlanmasına karar verildi.

Toplantıda ayrıca, il düzeyinde mevcut işletmelerin istihdamla ilgili problemlerinin tespiti, istihdamın korunması, işsizliğin önlenmesi için alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla,  il istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından toplantı sonlandı. (Haber Merkezi)

18 Oca 2021 - 16:52 - EğitimYorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (506) 913 38 59
Reklam bilgi