Yabancı Uyruklu Öğrenci Alım İlanı Yayımlandı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Lisansüstü Programlarına, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Yabancı Uyruklu Öğrenci Alımı İlanına İlişkin duyuru yayımladı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin yayımladığı duyuru da: “Enstitümüzün Lisansüstü Programlarına, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Yabancı Uyruklu Öğrenci Alımı İlanına İlişkin Başvuru Koşulu Ve Kontenjanları Aşağıdadır. (Enstitü Yönetim Kurulumuzun 21.08.2020 tarih ve 2020/25-45 sayılı Kararının Ekidir)

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Lisansüstü Programlarına, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Yabancı Uyruklu Öğrenci Alımı İlanına İlişkin duyuru yayımladı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin yayımladığı duyuru da:

“Enstitümüzün Lisansüstü Programlarına, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Yabancı Uyruklu Öğrenci Alımı İlanına İlişkin Başvuru Koşulu Ve Kontenjanları Aşağıdadır. (Enstitü Yönetim Kurulumuzun 21.08.2020 tarih ve 2020/25-45 sayılı Kararının Ekidir)

 ÖNEMLİ!!:Adayların sadece bir (1) anabilim dalına tercih yapma hakları vardır. Bir Lisansüstü Programda Kaydı Bulunanların Kesinlikle Kaydı Yapılmayacaktır.

LİSANSÜSTÜ PROGRAMLAR İÇİN BAŞVURU VE KAYIT TAKVİMİ BAŞVURU YERİ

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi, Bağbaşı Yerleşkesi,

KIRŞEHİR BAŞVURU TARİHLERİ

Başvurular; 28 Ağustos – 11 Eylül 2020 Saat 17.00’ye kadar yapılacaktır.

SONUÇLARIN İLANI

15 Eylül 2020 Salı Saat 17.00’de Enstitümüzün web sayfasından duyurulacaktır.

KESİN KAYIT TARİHİ

21-24 Eylül 2020 tarihleri arasında mesai saati içerisinde şahsen yapılacaktır.

KESİN KAYIT YERİ

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Cacabey Yerleşkesi,

KIRŞEHİR NOT:

Başvuru bilgilerinin yanlış beyan edilmesi halinde öğrenciler kesin kayıt hakkından yararlanamayacaklardır.

KONTENJANLAR

Anabilim Dalı Yüksek Lisans

1 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 15

2 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği 10

3 Hemşirelik Esasları 5

4 Moleküler Tıp 15

5 Sporda Psiko – Sosyal Alanlar 5

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA KABULÜ:

Doktora programına başvuranlardan, anadilleri dışında YÖK tarafından kabul edilen merkezî yabancı dil sınavlarından en az 55 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından bu puana eşdeğer bir puan alınması zorunludur. Yabancı uyruklu adaylar için yabancı dil Türkçedir. Üniversitelerin Türkçe Öğretim Merkezlerinden veya Türkçe yeterlik belgesi verme konusunda yetkili olan diğer kurumlardan (Yunus Emre Enstitüleri gibi) en az C1 düzeyinde Türkçe yeterlik belgesi alan adaylar, dil şartından muaf tutulur. En az C1 düzeyinde dil belgesine sahip olmayanlar bir (1) yıl içinde Türkçe yeterlik dil belgesini ibraz etmek zorundadır. Yeterlik belgesini ibraz edemeyenlerin kayıtları silinir. (Lisansüstü Programlara başvuran yabancı uyruklu adaylardan Türkçe Yeterlik belgesine sahip olmayanlar için dil sınavı Üniversitemiz Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER) tarafından yapılacak olup; sınav tarihi adayların kesin kayıt yapmaya hak kazandıkları tarihte ilan edilecektir.) Başvuru esnasında lisans veya tezli yüksek lisans diplomaları için YÖK tarafından denklik belgesi ibraz edemeyen adaylara, söz konusu belgeyi temin için 9 (dokuz) ay süre verilerek, şartlı kayıt gerçekleştirilir. Bu sürenin sonunda söz konusu denklik belgesini ibraz edemeyen adayın ilişiği kesilir.

ADAYLARIN PROGRAMLARA KABULLERİNDE AŞAĞIDAKİ ESASLAR DİKKATE ALINIR:

Yüksek lisans programlarına başvuranlar için lisans, doktora programlarına başvuranlar için yüksek lisans diplomaları üzerinden değerlendirme yapılabilir. Lisans ya da tezli yüksek lisans öğrenimini Türkiye’de Türkçe olarak tamamlamış olan yabancı uyruklu öğrencilerden Türkçe yeterlik belgesi istenmez.

YABANCI UYRUKLU ADAYLARDAN LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER

Başvuru formu vesikalık fotoğraf bilgisayardan eklenerek çıktısı alınacaktır TÖMER ya da ERSEM’ den alınan Türkçe Yeterlik Belgesi Lisans öğrenimini Türkiye de yapan yabancı uyruklu öğrenciler için geçerli ALES Belgesi Pasaportun tasdikli sureti Diploma ve Transkript (Türkçeye çevrilmiş) Transkript (Türkçeye çevrilmiş) Denklik belgesi (Kurumca Yükseköğretim kurumundan istenecek.” diyerek sözlerine son verildi. (Haber Merkezi)

26 Ağu 2020 - 13:34 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (546) 896 57 35
Reklam bilgi