9. Ufka Yolculuk Yarışması Düzenlenecek

Kırşehir Akpınar Dr. Bektaş Türkkanı İlkokulu, 9. Ufka Yolculuk Bilgi Ve Kültür Yarışması’nın düzenleneceğini ifade etti.

9.’su düzenlecek olan ‘Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nda doğal ve sağlıklı beslenme, günlük egzersiz ve aktiviteler, uyku düzeni, bağışıklık sistemi ve hastalıklardan korunma, koruyucu hekimlik uygulamaları, öz denetim ve ruh sağlığı, aile içi iletişim, temizlik gibi birçok konunun üzerinde durularak ‘Sağlıklı Yaşam’ kavramının konu alındığını açıklayan  Kırşehir Akpınar Dr. Bektaş Türkkanı İlkokulu,yarışma hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Dokuzuncu Ufka Yolculuk ‘Sağlıklı Yaşam Yarışması’na; alanında uzman akademisyen, çocuk kitabı yazarı ile çizerlerinin ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, titizlikle hazırladığı kitaplarla ve sağlıklı yaşam için oku, sağlıklı yaşamı seç, sağlıklı yaşam için harekete geç parolasıyla tüm katılımcılarımızı bekliyoruz.

Yarışmanın 1. aşaması olan online sınavları 12 Nisan 2021 tarihine kadar kayıt olabilir, 11-12 Nisan 2021 tarihinde sınavı gerçekleştirebilirsiniz. www.ufkayolculuk.com adresi üzerinden kayıt işlemi gerçekleştirilebilir.

Yarışma, Server Yaşam Vakfı tarafından, Türkiye genelinde proje ortağı sivil toplum kuruluşlarının (STK) iş birliği ile organize edilmektedir.”

Yarışmanın amacı; doğru inancı, doğru düşünceyi öğreten, güvenilir eserlerin okunmasını sağlamak, okuma alışkanlığını geliştirmek; sağduyulu yaşam bakış açısıyla okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamaktır. 9. Ufka Yolculuk ‘Sağlıklı Yaşam’ konulu yarışması ile ‘Bir ülke halkının sağlığı, bir devletin dayandığı bütün mutluluk ve gücün temelidir’ sözünde de vurgulandığı gibi; bugün ve yarın için sağlıklı, güçlü nesillerin yetişmesinde pay sahibi olmayı ve çocuklarımızda doğru kaynaktan doğru bilgilerle farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır.

Yarışma katılım şartları ve başvuru; Kategoriler ve sorumlu olunan eserler yarışma üç farklı kategoride yapılacaktır. İlkokul kategorisi; Örgün veya açık öğretimde okuyan ilkokul öğrencileri. Sorumlu olunan eser; Nereden Geliyor Bu Sesler?

Ortaokul kategorisi; Örgün veya açık öğretimde okuyan ortaokul öğrencileri. Sorumlu olunan eser; Bir Acayip Yolculuk. Lise kategorisi; Örgün veya açık öğretimde okuyan lise öğrencileri. Sorumlu olunan eser; Sağlık Olsun!

Yarışma katılım bilgileri; Yarışmaya katılmak isteyenlerin, www.ufkayolculuk.com adresinde yayınlanmakta olan yarışma başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Yarışmaya 31 Aralık 2020 tarihi esas alınarak 20 yaşından büyük olanlar (31.12.2000 tarihi ve bu tarihten önce doğanlar) katılamazlar. Yarışmaya başvuracak katılımcılardan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki kişisel veri sahiplerini bilgilendirmesi yapılarak, verilerin toplanması, işlenmesi ve aktarılmasının hukuki sebebini Kanun’un 5. maddesinin 1. Fıkrasında belirtilen ‘ilgili kişinin açık rızası’ olmak kaydıyla onayı alınarak aşağıdaki bilgiler talep edilecektir. (Başvuru formunda alınan bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.)  Öğrencinin adı- soyadı, öğrencinin doğum tarihi, cinsiyeti, kategorisi; ilkokul – ortaokul – lise, öğrencinin okulu, okulun bulunduğu il ve ilçe, veli telefon numarası (kişinin açık rızası olmak kaydıyla), veli e-posta adresi (kişinin açık rızası olmak kaydıyla).

ADAYLAR AŞAMALI SINAVLARA GİRECEK

Başvuru formunu doldurarak yarışmaya başvuran yarışmacılar 1. Aşama Sınavı’na katılacaklardır. 1. aşama sınav sonucunda her kategoride Türkiye sıralamasında ilk 10 bin yarışmacı 2. aşama sınava katılacaktır. Ayrıca kategorisinde il bazında ilk 15’e giren yarışmacılar Türkiye sıralamasında ilk 10 bin yarışmacı arasına giremeseler bile 2. aşama sınava girmeye hak kazanacaklardır. Yarışmacılar 2. aşama sınava başvuru formunda beyan ettikleri ilin merkez ve ilçelerinde açılacak sınav merkezlerinde girebileceklerdir. Dereceye giren yarışmacılar, yarışmaya katıldıkları ilde ikamet ettiklerini bir belge (ikametgâh, görev belgesi, öğrenci belgesi) ile ibraz etmeleri zorunludur. Dereceye girdikleri ilde ikamet ettiklerini ibraz edemeyen yarışmacıların hakları bir sonraki dereceye devreder. 2. aşama sınav için yarışma sınav merkezleri, başvuru yoğunluğuna göre belirlenebilecektir. Sınava katılım ücretsizdir. Onaylarınız doğrultusunda düzenlenecek olan etkinliğimizin tüm aşamalarında MEB Sosyal Etkinlik İzinleri Yönergesi Genel Esaslar Madde 5 (2) fıkra ‘Ticari amaç güdülen ve/veya katılımcılardan ücret talep edilen sosyal etkinliklere izin verilmez’ hükmü doğrultusunda hareket edilecektir. Yarışma Sınav Merkezleri, yarışmacılara e-posta ve SMS yolu ile bildirilecektir. Her hâlükârda sınav merkezleri hakkındaki gelişmeleri yarışma sitesinden takip etmek, yarışmacının sorumluluğundadır. Yarışmaya son başvuru tarihi 12 Nisan 2021 Pazartesi saat 20.00’dır. NOT: Yarışmaya; Server Yaşam Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları, Yarışma Düzenleme Kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları, Soru Hazırlama Kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları katılamayacaklardır.

Ödüller; merkezi ödüller; İlkokul, ortaokul ve lise kategorileri ödülleri birincilere; laptop + elektrikli kaykay. İkincilere; laptop + elektrikli kaykay. Üçüncülere; laptop + elektrikli kaykay. 4-10; cep telefonu + elektrikli kaykay 11-20; akıllı saat + bisiklet 21-50; bisiklet + bluetooth kulaklık.

Danışman ödülleri birinciye 5 bin ₺, ikinciye 4 bin ₺. Üçüncüye 3 bin ₺. Dördüncüye 2 bin 500 ₺. 6-10; 1.500 ₺ . 11-20; 1.000 ₺. Merkezi ödüller, Server Yaşam Vakfı öz kaynakları ile karşılanacaktır.

İl ödülleri; Proje ortağı STK’lar (İl Yarışma Sınav Merkezi Kurulu) 2. Aşama Sınav sonucunda il genelinde ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde dereceye girenlere ayrıca il ödülleri verebilecektir. Eğer ildeki proje ortağı STK, herhangi bir ödül vermeyi vaat etmedi ise, o ilden yarışmaya girenler, sadece merkezi ödüller için yarışacaktır. İl ödülleri www.ufkayolculuk.com sitesi üzerinden takip edilebilir. 1. Aşama Sınav sonucunda merkezi ve il ödülü verilmeyecek olup, ödüller 2. Aşama Sınav sonucunda dereceye giren yarışmacılara verilecektir. (Haber Merkezi)

22 Şub 2021 - 14:46 Kirşehir/ Kirşehir- DünyaYorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (506) 913 38 59
Reklam bilgi