Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü’nden Bilgilendirme

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü, staj yapacak öğrencileri bilgilendirdi.

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü ve sağlık tesislerinde staj yapacaklar hakkında Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü şu bilgi paylaştı:

“Müdürlüğümüz ve bağlı sağlık tesislerinde 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı yaz döneminde staj yapmak isteyen öğrencilerden; Üniversitelerin lisans programında eğitim gören 2,3 ve 4. Sınıf öğrencileri ile ön lisans programında eğitim gören 1 ve 2. Sınıf öğrencileri staj başvurularını 22 Mart 2021 tarihine kadar ‘Kariyer Kapısı Çevrimiçi Platformu’ üzerinden, Üniversitelerin lisans programında eğitim gören 1. Sınıf öğrencileri ise 23 Mart 2021 - 30 Nisan 2021 tarihleri arasında staj yapmak istedikleri kurumlara şahsen başvuru yapabileceklerdir.

Mesleki beceri eğitimi (staj) uygulamaları usul ve esasları amaç: Müdürlüğümüz ve bağlı sağlık tesislerinde staj yapacak; Kamu ya da özel üniversitelerin sağlık bilimleri bölümünde öğrenim gören lisans ve ön lisans öğrencilerinin, kamu ya da özel mesleki ve teknik anadolu lisesi sağlık bölümü öğrencilerinin, eğitim öğretim dönemi ile yaz dönemi (Haziran-Eylül) boyunca mesleki beceri eğitimlerinde uymaları gereken usul ve esasları belirlemektir.

Stajyer öğrencilerin uyması gereken kurallar; Stajyer öğrenciler Müdürlük/sağlık tesisi mesai saatine uymalıdır. Staj programı, personel mesai saatiyle aynı olacak şekilde ( Üniversite öğrencilerinde okul yönetiminin belirlemiş olduğu staj saatleri doğrultusunda) yürütülüp giriş ve çıkışta imzaları alınmalıdır. Stajyerler staj süresi boyunca Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun güncel tavsiyeleri doğrultusunda kişisel koruyucu ekipmanlarını ( maske, siperlik, tulum vb..) eksiksiz şekilde kullanmalıdır. Sağlık tesisi içerisinde kullanılacak koruyucu ekipmanın temini öğrencinin staj yaptığı sağlık tesisi Başhekimliği/ADSM Başhekimliği/İl Sağlık Müdürlüğü'nün sorumluluğundadır. Öğrencilerin formaları okulun belirlediği standartlara uymalıdır. Forma giymeyen öğrencilerin giyimlerinde sadelik ve temizlik esas olup, kurum ve işin gereklerine uygun kıyafetler seçilmelidir. Öğrencilerin dış görünümleri, kıyafetleri ve aksesuarları yapılan işe engel teşkil etmeyecek, hasta-çalışan sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde olmalıdır. Uygulama yaptıkları süre içinde uygulama yerindeki çalışma ve disiplin düzenine uymakla yükümlüdürler. Stajyerler staj süresi boyunca işin normal akışını aksatmadan sunulan hizmetin kalitesine ve verimliliğine katkıda bulunurlar. Uygulama yerindeki her türlü araç ve gerecin dikkatli kullanılmasına özen gösterirler, aksi takdirde meydana gelecek zararı öderler. Stajyerler hasta mahremiyeti kapsamında hasta bilgi güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Hastaya ait dokümanları kurum dışına çıkaramaz, fotoğraflarını çekemez, kopyalayamaz ve yayınlayamaz. Uygulama yerinden habersiz olarak

ayrılamazlar, uygulama yerini değiştiremezler ve uygulamayı terk edemezler, ancak gerekli durumda uygulama yürütücüsünün görüş ve iznini alarak uygulama yerini değiştirebilirler.

Öğrenci kimlik kartları görünür şekilde olmalıdır. Öğrenciler cep telefonu, tablet vb. iletişim ve kayıt cihazlarını hasta başında kullanmamalıdır. Aksine hareket eden üniversite öğrencilerine bağlı olduğu Üniversitenin ve Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği hükümleri, kamu ve özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine de MEB Ortaöğretim Kurumları Disiplin Yönetmeliği hükümleri, uygulama sırasında da geçerlidir. Sağlık tesisi içerisinde uyulması gereken kurallara riayet etmeyen stajyer öğrenciler yazılı olarak ikaz edilecektir. 2. kez yazılı olarak uyarıya rağmen kurallara uyum göstermeyen stajyer öğrencilerin stajı sonlandırılır ve durum tutanak altına alınarak Müdürlüğümüz aracılığıyla öğrencinin okuluna bildirilir.”

22 Mar 2021 - 16:18 Kirşehir/ Kirşehir- Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 30
Reklam bilgi