Başvurular Uzatıldı

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası 2021 Yılı Verimlilik Proje Ödülleri Başvurularına ilişkin üyelerini bilgilendirdi.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan açıklamada başvuruların 31 Mayıs tarihi itibarı ile sona ereceğine dikkat çekilerek; "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü tarafından Kırşehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne gönderilen ilgi kayıtlı yazıda özetle; Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına ve ekonominin verimlilik temelli, sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulmasına yönelik olarak sanayi ve hizmet sektöründeki işletmelerin ve kamu kurum ve kuruluşlarının uygulamış oldukları verimliliği artırma projelerini teşvik etmek amacıyla her yıl düzenlenen Verimlilik Proje Ödülleri’nin 2021 yılı ödül ve değerlendirici başvuru sürecine başlandığı bildirilmiştir. Buna göre, sanayi ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmeler ve kamu kurumları, uygulamış oldukları verimliliği artırma projeleri ile Verimlilik Proje Ödülleri’ne başvurulabileceği ve bu kapsamda ödüle başvurmak isteyen için http://vpo.sanayi.gov.tr internet adresinde yer alan Başvuru Formlarının 15 Mayıs 2021 tarihine kadar doldurulması gerekmektedir" denildi.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan bilgilendirmede şu detaylar aktarıldı: " 2021 yılında düzenlenecek yarışma için başvurular 31 Mayıs tarihine kadar https://vpo.sanayi.gov.tr web adresinden online olarak yapılabilecektir. Bahse konu yarışmanın hedef kitlesi, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren mikro, küçük, orta büyüklükteki ve büyük ölçekli işletmeler ile kamu kurumları olup, proje konularını ise; Ürün veya hizmetlerin kalitesini iyileştirmeye yönelik projeler, İş süreçlerinin performansını arttırmaya yönelik projeler, Hammadde, malzeme, enerji, sermaye ve insan kaynaklarının verimliliğini arttırmaya yönelik projeler,  İşletmenin kârlılığını arttırmaya veya maliyetlerini azaltmaya yönelik projeler, Çalışma yaşamının kalitesini iyileştirmeye yönelik projeler teşkil etmektedir.

Başvurular, proje yürütücüsü işletmeler tarafından yapılır. Projenin tamamlandığı tarih ile son başvuru tarihi arasındaki süre bir yılı geçemez. Daha önce herhangi bir kuruluştan ödül alan projeler için başvuru yapılamaz. Bir işletme, bir yıl içinde en fazla üç proje ile başvurabilir. Ödül Yürütme Komitesi tarafından, yerinde inceleme puanı en yüksek olandan başlamak üzere yapılacak sıralamaya göre, ödül verilecek proje sayısının iki katı kadar proje nihai değerlendirme yapılmak üzere Ödül Jürisi’ne sunulur. Yerinde inceleme puanı en yüksek olandan başlamak üzere yapılan sıralama sonucunda, son sıradaki proje ile eşit puana sahip projeler de nihai değerlendirmeye alınır. Projeler Ödül Jürisi tarafından; projenin özgünlüğü, bir buluşa konu olması, yarattığı ekonomik, sosyal ve çevresel fayda, işletmenin performansına ve ihracat kapasitesine katkısı, ülkenin fikri sermayesine ve inovasyon kapasitesine sağladığı katkı, iyi uygulama örneği ve yaygınlaştırılabilir olma potansiyeli ve benzeri kriterler dikkate alınarak nihai olarak değerlendirilir." 

26 May 2021 - 22:07 Kirşehir- Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 30
Reklam bilgi