Uygulama Klavuzu Yayınlandı

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği (Eğitim- Öğretim Hizmetleri Sınıfı Harici Personel) Uygulama Klavuzu yayınlandı.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda: “ Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer DeğiştirmeSuretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 32.maddesi gereğince personellerden bulundukları kurumda 30 Eylül tarihi itibarıyla kesintisiz en az üç yıl görev yapanların il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri yapılacaktır.

Atamalar Yönetmelik gereği hizmet süresi üstünlüğüne göre yapılacak olup, hizmet süresinin eşit

olması hâlinde halen bulunduğu kadrodaki hizmet süresi fazla olana öncelik verilir, eşitliğin bozulmaması durumunda kura yoluna başvurulur.

Hizmet süresi hesaplamalarında son tarih olarak atama takviminde belirtilen başvuruların son günü baz alınacak, aylıksız izinde geçen süreler (muvazzaf askerlikte geçen süreler hariç) toplam hizmet süresinden düşülecektir.

Müracaatlarda Adayların MEBBİS’ de kayıtlı bilgileri esas alınacağından, başvuru yapmadan önce

MEBBİS kayıtlarını incelemeleri varsa hatalı kayıtları düzelttirmeleri gerekmektedir.

Duyuruda belirtilen tarihler dışında kesinlikle müracaat kabul edilmeyecek, sonradan herhangi bir

değişiklik yapma söz konusu olmayacaktır. Ancak atamalar gerçekleştirilmeden önce başvurusunu veya tercihlerini iptal ettirmek isteyenlerin dilekçe ile müracaatları halinde istekleri değerlendirilecektir. Başvurular, yer değiştirme takviminde belirtilen başvurunun son günü saat 17.00 de sona ereceğinden bu saatten sonra herhangi bir eksiklik veya fazlalık nedeniyle düzeltme yapılamayacak olup, herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik sebebiyle başvurusu reddedilenlerin yeniden müracaat etmek istemeleri halinde,

süre açısından mağduriyet yaşamamaları için müracaatlarını son gün son dakikalara bırakmamaları

gerekmektedir. Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Uygulanacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğin “Gerçeğe aykırı belge verilmesi veya beyanda bulunulması” başlıklı bölümünün 9.Maddesine göre gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında Valiliğimizce yasal işlem yapılacağı hususunun başvuru sahiplerince bilinmesi ve ilgili mevzuat ve açıklamalar doğrultusunda gerekli titizliğin gösterilmesi gerekmektedir. Duyuru ve atama süresi içerisinde Bakanlığımız tarafından yapılacak değişikler/açıklamalar ile Müdürlüğümüzce yapılacak ek duyurular http://kirsehir.meb.gov.tr adresinde yayınlanarak, atamalar yeni duruma göre yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

Personelden görev yaptıkları kurumda 30 Eylül tarihi itibarıyla kesintisiz en az üç yıl görev yapanlar,

yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilirler.

Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar ile aylıksız izinli olanlar, il

içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler.

BAŞVURU VE TERCİHLERİN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR

Gerekli şartları taşımadan yapılan başvurular, asılsız, gerçeğe aykırı, yanlış bilgi ve belgeyle yapılan başvurular, süresi içinde usule uygun yapılmayan başvurular,

BAŞVURU SAHİPLERİNCE YAPILACAK İŞLEMLER

Adaylar atama başvurularını Çalışma Takviminde belirtilen tarihler arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün http://kirsehir.meb.gov.tr internet adresinden giriş yaparak, en fazla 10 kurum

tercihinde bulunacaklardır. Adaylar sistemden başvurularını yapıp tercihlerini kaydettikten sonra kişi sadece kendisi onaylayacak ve rapor yazıcıdan yazdırılarak başvuru sahibi ve kurum müdürü tarafından imzalanarak İlçelerde okulkurum müdürlüğü tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, İlçeler tarafından da İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Merkez İlçeye bağlı okul-kurumlar ise İl Milli Eğitim Müdürlüğüne resmi yazı (DYS üzerinden) ile göndereceklerdir.

İlçeler bazında ilan edilen boş kadrolar göz önünde bulundurularak her adayın müktesebine uygun

kadroya atanması sağlanacaktır.  İlçe içindeki başvurularda kadro derecesi dikkate alınmayacak olup, sadece ilçeler arası atamalarda kadro derecelerine göre atama işlemi yapılacaktır.

Başvuruda bulunacak personel ekleyecekleri güncel hizmet belgelerini imzalayacaklardır.

EĞİTİM KURUMLARINCA YAPILACAK İŞ VE İŞLEMLER

Personelin İl İçerisinde İsteğe Bağlı Yer Değişikliği İşlemleri ile ilgili bu kılavuz titizlikle okunarak,

ilgili personele imza karşılığı tebliğ edilecektir. Başvuruda bulunan personelin atamalarını etkileyen bilgilerinde hata-eksiklik olması durumunda yetki dâhilinde gerekli düzeltmeler yapılacaktır. Başvuruda bulunanların tercihleri incelenerek, başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, evraklarının

eksik ya da hatalı olup olmadığı öncelikle okul/kurum müdürlüklerince incelenip varsa hatalı bilgiler

düzelttirilecektir. Eğitim kurumlarında görevlendirme yoluyla çalışan personellerden atama şartlarını taşıyanların bu atama kapsamında müracaat yapmaları sağlanacaktır. Başvuru evrakları süresi içinde il/ilçe milli eğitim müdürlüğüne resmi yazı ile (DYS üzerinden)

gönderilecektir. Yer değiştirme işlemi yapılanların görevden ayrılma ve başlama işlemleri yer değiştirme takviminde belirtilen süreler içinde sonlandırılacak, ayrılma başlama tarihleri resmi yazı ile (DYS üzerinden)bağlı bulunulan il-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilecektir.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNCE YAPILACAK İŞ VE İŞLEMLER

Personelin İl İçerisinde İsteğe Bağlı Yer Değişikliği İşlemleri ile ilgili bu kılavuz bağlı bulunan tüm

okul/kurumlara gönderilecektir. Başvuranların atamalarını etkileyen bilgilerinde hata-eksiklik olması durumunda yetki dâhilinde gerekli düzeltmeler yapılacaktır. Başvuru ve Tercih Formunda herhangi bir hata ya da yanlış evrak tespit edilmesi halinde personelin başvuru süresi içerisinde gerekli düzeltmeleri yaparak yeniden başvuru yapması sağlanacaktır. Eğitim kurumlarında görevlendirme yoluyla çalışan personellerden atama şartlarını taşıyanların bu atama kapsamında müracaat yapmaları sağlanacaktır. Başvuru evrakları (başvuru formu ve hizmet cetveli) süresi içinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze resmi yazı ile (DYS üzerinden) gönderilecektir. Yer değiştirme işlemi yapılanların görevden ayrılma ve başlama işlemleri yer değiştirme takviminde

belirtilen süreler içinde sonlandırılacak, ayrılma başlama tarihleri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze

bildirilecektir.

BAŞVURUDA İSTENECEK BELGELER

Başvuru Formu, MEBBİS Özlük Modülünden alınacak Hizmet Cetveli (Okul/kurumdan alınacak ve imza-mühür yapılacak)

KILAVUZDA YER ALMAYAN HUSUSLAR

Bu kılavuzda yer almayan hususlar için “1-İlgili Mevzuat” bölümde yer alan mevzuat hükümleri ile

Bakanlığımızca yayınlanan genelge ve yazılardan yararlanılacaktır. Kılavuz ve ekleri ile ilgili güncellemeler Müdürlüğümüze ait http://kirsehir.meb.gov.tr internet adresimizden takip edilebilecektir.” denildi.

27 May 2021 - 20:15 Kirşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 30
Reklam bilgi