Satışlar Devam Ediyor

Kırşehir Ticaret Borsası tarafından geçtiğimiz pazartesi günü itibariyle arpa bakliyat ve pirinç satışının başladığı duyuruldu.

Kırşehir Ticaret Borsası’nca yapılan açıklamalarda: “Kuruluşumuz Stoklarında bulunan arpa, bakliyat ve pirinç  belirtilen esaslarla 05 Temmuz 2021 tarihinden itibaren peşin  bedel mukabilinde satılmaya başlanmıştır.

TMO Elektronik Satış Platformu (ESP) vasıtasıyla veya Şube müdürlüklerimizce satılacak stoklar  belirtilmiştir.

ESP vasıtasıyla satılacak ürünlere ilişkin talep başvuruları şubelerinize elden değil www.tmo.gov.tr adresindeki TMO ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU sistemi zerinden yapılacaktır.

Buna göre;

ARPA:

Satış Usul ve Esasları:

Yerli ve ithal arpalar kullanıcılarına fiili tüketim (1 aylık) esasına göre; Besici ve yetiştiricilere,Yem fabrikalarına,

peşin bedel mukabilinde Ek'de belirtilen fiyatlardan ESP üzerinden ve şube müdürlüğümüz vasıtasıyla satılacaktır. Kanatlı hayvan besiciliği yapanlara arpa satışı yapılmayacaktır. Talep sahiplerinin hinterlandında bulunduğu şube müdürlüğüne fabrikaların 2020 yılına ait fiili tüketim belgesi, besici ve yetiştiricilerin ise hinterlandında bulundukları şube müdürlüğüne 2021/6 ayından sonra alınmış hayvan sayılarını (kaç baş ve cins) gösteren belge ile birlikte müracaat etmeleri

gerekmektedir.Peşin bedel mukabilindeki arpa satışlarında besici ve yetiştiricilere banka kartı veya kredi kartı vasıtasıyla satış yapılabilecektir.

Yem fabrikalarından halen faaliyette olduklarını gösterir bağlı oldukları odalardan onaylı faaliyet belgesi, kurulu kapasite raporu, fiili tüketim belgesi, elektrik tüketim belgesi ve 2021 yılı Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarına ait Yeminli Mali Müşavir onaylı yem satış fiyat listeleri istenecektir. 2021/6 ayından sonra alınarak şube müdürlüğünüze ibraz edilen belgeler geçerli sayılacaktır.

Yem fabrikaları 2020 yılı fiili tüketim belgelerini yeminli mali müşavirden onaylı olarak getireceklerdir.

Yem fabrikalarının 2020 yılı fiili arpa tüketim miktarının kontrolü amacıyla talep sahiplerinden,ilgili kurum onaylı olmak üzere 2020 yılında kullanmış olduğu elektrik enerjisi tüketimini gösterir resmi belge istenecektir.

NOHUT:

Paketli olarak perakende ve toptan bakliyat satış fiyatlarımız 5 Temmuz 2021'den itibaren geçerli olmak üzere yeniden belirlenmiş olup satışlar ikinci bir talimata kadar Ek'de yer alan fiyatlardan yapılacaktır.Mersin Şube Müdürlüğü stoklarında yer alan yaklaşık 3418 kodlu 14 ton nohut elenmiş çuvallı nohutlar Şube Müdürlüğü kanalıyla kişi ve kuruluş ayrımı yapılmaksızın peşin bedel mukabili serbest

olarak 4,00 TL/Kg fiyatla satılacaktır.

C-PİRİNÇ:

Ek'de verilen pirinç stokları kişi ve kuruluş ayrımı yapılmaksızın serbest olarak peşin bedel mukabili Şube Müdürlüklerimiz kanalıyla Ek'de belirtilen fiyatlardan satılacaktır Şube Müdürlükleri mevcut stoklarını dikkate alarak perakende satışlarının yanı sıra 1.000 Kg'a kadar (talep sahiplerine aylık bir kereye mahsus olmak üzere) toptan satış fiyatlarımızla toptan satış da yapabilecektir.

GENEL HÜKÜMLER:

TMO ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU üzerinden satışı yapılacak ürünler ile Şube

Müdürlükleriniz kanalıyla dağıtımı yapılacak ürünler için 05 Temmuz - 12 Temmuz (dahil) 2021 tarihleri arasında talep toplanacaktır.

TMO ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU üzerinden alınan taleplerin tahsisleri Genel Müdürlük Ticaret Dairesi Başkanlığınca gerçekleştirilecektir. Gelen talepler doğrultusunda yapılacak tahsis sonuçleri 14 Temmuz 2021 tarihinde TMO ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU üzerinden açıklanacaktır.

Satışı yapılan stoklar için para yatırma süresi 30 Temmuz 2021 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Teslimatlar ise 15 Ağustos 2021'e (dahil) kadar yapılabilecektir.ELÜS satışlarında 16 Temmuz - 30 Temmuz 2021 (dahil) tarihleri arasında hergün ELÜS tahsis miktarları takas için TÜRİB'de işlem görecektir. ELÜS satışlarında ürün tutarı TÜRİB üzerinden tahsislerin gerçekleştiği anda hesapta eksiksiz olarak mevcut olması gerekmektedir. ELÜS haricindeki stoklar için parasını yatıran talep sahiplerine, tebligat süre sonu beklenmeksizin tahsis edilen miktar kadar teslimat yapılabilecektir.” Denildi.

10 Tem 2021 - 13:13 Kirşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 30
Reklam bilgi