Usta Öğretici Başvuruları Başladı

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi Ücretli Usta Öğretici Başvuruları Başladı

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi Ücretli Usta Öğretici Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarında,Mesleki-Teknik kurslar ve  genel kurslarda görevlendirilmek üzere ilan yoluyla ücretli usta öğretici görevlendirilmesi yapılacaktır.

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nde 2021/2022 Eğitim-Öğretim Yılında açılacak kurs programlarında görevlendirilmek üzere ücretli usta öğretici talepleri alınacaktır. Başvuru işlemleri 09-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ek-2 Ücretli Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formuna esas belgeler ve dilekçe ile görev almak istenilen kuruma e-Yaygın Sistemi üzerinden yapılacak, daha sonra başvuruda kullanılan belgelerin asılları ibraz edilerek birer nüshaları Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi'ne teslim edilecektir.

Kırşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda: “Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde 2021/2022 Eğitim-Öğretim Yılında açılacak kurs programlarında görevlendirilmek üzere ücretli usta öğretici talepleri alınacaktır. Başvuru işlemleri 09-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ek-2 Ücretli Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formuna esas belgeler ve dilekçe ile görev almak istenilen kuruma e-Yaygın Sistemi üzerinden yapılacak, daha sonra başvuruda kullanılan belgelerin asılları ibraz edilerek birer nüshaları Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi’ne teslim edilecektir.

Başvuruların Alınması: 09 Ağustos - 29 Ağustos  2021

Başvuruların Komisyon Tarafından Değerlendirilmesi:  30 Ağustos - 02 Eylül 2021

Başvuru Sonuçlarının İlanı: 03 Eylül 2021

Sonuçlara İtiraz: 06 Eylül - 07 Eylül 2021

Başvuru Kesin Sonuçlarının İlanı Ve Görevlendirmeler:  13 Eylül 2021'den itibaren

İLAN YOLUYLA ÜCRETLİ USTA ÖĞRETİCİ GÖREVLENDİRMESİNDE ARANACAK ŞARTLAR

Görev alacağı kursun öğretim programında belirtilen eğitici şartını taşımak. (Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü sayfasında öğretim programları başlığını seçerek bakılacak) Türk vatandaşı olmak. (Kimlik fotokopisi teslim edilecek) 18 yaşını doldurmuş olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. 26.09.2004 tarihli ve 5237 say1h Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. Askerlikle ilişiği bulunmamak. (Erkek öğreticiler için) Sağlık durumu yönünden görevini yapmasına engel bir hastalığı olmamak. ( Aile Hekiminden alınabilir) Başvuruda bulunacaklar: Hangi kurs/kurslarda görev almak istediğini belirten başvuru dilekçesi(Form-1) Ek-2’deki Ücretli Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formundaki puana esas olan belgelerin aslı ve fotokopileri, (Hangi belgeden puan alındı ise o belge teslim edilecektir) Görev alacağı kursun öğretim programında belirtilen eğitici şartını taşıdığını gösteren belge, Pedagojik Formasyon veya Oryantasyon Belgesi, SGK Hizmet Dökümü, (Halk Eğitimi Merkezlerindeki çalışma iş günü, bu belgeden puan alınacaksa e-devletten çıkarılıp sisteme yüklenecektir)

Kimlik fotokopisi, Adli sicil belgesi, Resmi Kurumlarda görev yapanlar için görev yeri belgesi,

EK-2 DEKİ BELGELER:

KURS ALANINDA EĞİTİM (Bu bölümden sadece biri değerlendirilecektir.)

Doktora: 65, Tezli yüksek Lisans               : 55, Eğitim fakültesi ( Lisans): 47, Lisans: 40, Ön Lisans: 25, Ustalık Belgesi/Meslek Lisesi Diploması/4. Seviye Kurs Bitirme Belgesi/4. Seviye Mesleki Yeterlik Belgesi: 10, ALANINDA EĞİTİM TOPLAM PUANI: 65

ALANINDA HİZMET/İŞ DENEYİMİ

Alanında hizmet/iş deneyimi yıl için 1 puan, Hizmet/İş Deneyimi Puanı Toplamı: 10

EK PUAN

Tezli Yüksek Lisans: 7, Pedagojik Formasyon: 6, Tezsiz Yüksek Lisans: 5, Lisans: 4, Ön Lisans: 2, Usta Öğreticilik Belgesi: 1 EK PUAN TOPLAMI               : 25 TOPLAM PUAN: 100

AÇIKLAMALAR:

Alanında hizmet iş deneyimim “eğitici sigorta günü/360” olarak hesaplanacaktır. Alanında hizmet iş deneyimi hesabında, kamu kurum ve kuruluşları ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel kurumlarda eğitici olarak çalışılan süreler dikkate alınacaktır. Puanların eşitliği halinde sırasıyla; alanında eğitim seviyesi en yüksek olana, eğitim alanında mesleki deneyimi fazla olana öncelik verilir; eşitliğin devamı halinde ise kura ile belirlenir. Eğitim fakültesi mezunları Pedagojik Formasyon belgesinden ayrıca puan almayacaktır. “Kurs Alanında Eğitim” bölümünden puanı hesaplanan diploma/belge için ayrıca”Ek Puan” bölümünden puan verilmeyecektir.

Başvuruların değerlendirilmesine ilişkin hususlar şunlardır: Görev verilecek ücretli usta öğreticiler, Ek-2’deki Ücretli Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formuna göre belirlenir. Başvuru sonuçları Eylül ayının 13’üne kadar ilan edilir. Bu sıralama bir yıl süreyle geçerlidir. Görevlendirmeler yüksek puan alandan başlamak üzere tercih sırasına göre yapılır. Yeni kurs talebi olması hâlinde, sıralamada bulunan ücretli usta öğreticilerden görevlendirme yapılır. Sıralamada yeterli ücretli usta öğretici bulunmaması durumunda, kursun açılmasından 7 gün önce duyuru yapılması şartıyla komisyonca gerekli iş ve işlemler tekrarlanarak e-Yaygın sistemi üzerinden sıralama yapılır.

Mücbir sebepler haricinde göreve başlamayanlar ile verilen görevi bırakanlar için bir yıl süreyle görevlendirme yapılmaz. Ücretli usta öğreticiler, bir mali yıl içerisinde 11 aydan fazla görevlendirilemez.

NOT:  Görevlendirmelerde öncelik kadrolu usta öğreticiler ve resmi görevi bulunan öğretmenlerindir. Bu şekilde ihtiyaç karşılanmaz ise ücretli usta öğreticisi görevlendirilecektir. (HBÖK Yön. Madde-26) Resmi görevi bulunan öğretmen ve öğreticiler kesinlikle takvimde belirtilen Usta Öğretici başvurularında e-Yaygın sistemine başvuru yapmayacaktır. Resmi görevi bulunanlar öncelikli olduğu için usta öğretici sıralamaları bittikten sonra başvuru yapacaklardır.

Örgün eğitim ve hayat boyu öğrenme kurumlarındaki öğretmenler ve kadrolu usta öğreticilerde öncelik sırası, sırasıyla alanında eğitim seviyesi ve hizmet puanı yüksek olana göre belirlenir.” Denildi. (Canan ARIÖZ)

09 Ağu 2021 - 15:55 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi