Ödüllü fotoğraf yarışması düzenlenecek

Çevre, Şehircilik ve İlkim Değişikliği Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tarafından fotoğraf yarışması düzenlenecek.

Çevre, Şehircilik ve İlkim Değişikliği Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kırşehir Meteoroloji İl Müdürlüğü, genel müdürlükleri tarafından ödüllü fotoğraf yarışmasının düzenleneceğini bildirerek, Kırşehir Halkı’nı bu yarışmaya katılmaya davet etti.

Erken Uyarı ve Erken Eylem, Afet Riskinin Azaltılması için Hidrometeoroloji ve İlkim Bilgileri konusunda ödüllü fotoğraf yarışması düzenleneceğini bildiren Kırşehir Meteoroloji İl Müdürlüğü, yarışma başvurularının başladığını ve 4 Mart 2022’de sona ereceğini belirtti.

Yarışmada başarılı olanlara ödül verileceğini belirten Kırşehir Meteoroloji İl Müdürlüğü, yarışmada 1. Olana 5 bin TL, 2. Olana 4 bin TL, 3. Olana 3 bin TL ödül verieleceğini açıkladı.

Yarışmaya tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçıların katılabileceğini bildiren Kırşehir Meteoroloji İl Müdürlüğü, Kırşehir’deki fotoğraf tutkunlarını yarışmaya davet etti.

Erken Uyarı ve Erken Eylem, Afet Riskinin Azaltılması için Hidrometeoroloji ve İlkim Bilgileri konusundaki fotoğraf yarışmasının amacı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından ‘23 Mart Dünya Meteoroloji Günü2 nedeniyle ‘Erken Uyarı ve Erken Eylem. Afet Riskinin Azaltılması için Hidrometeoroloji ve İklim Bilgileri konulu fotoğraf yarışması ile konunun öneminin benimsetilmesi  ve   bilgi   düzeyinin  artırılmasına  yöneliki hususları  sağlamak,  ayrıca  eserlerin  Meteoroloji   Genel Müdürlüğü’nün katılacağı tam sergi ve fuarlarda sergilenerek Meteoroloji bilincinin vatandaşlara aktarılması.

Fotoğraf yarışmasına katılım şartları şöyle:

Yarışma seçici kurul dışında tüm profesyonel ve amatör katılımcılara açıktır. Yarışmaya her katılımcı en çok 3 adet fotoğraf çalışmasıyla katılabilir. Yapılacak fotoğraf çalışmalarının ebatları; uzun kenarı 40 cm geçmeyecek, kısa kenarı ise 18 cm den küçük olmayacak ayrıca 300  dpi çözünürlükte olacak şekilde baskısı alınarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne gönderilecektir. Fotoğraflar renkli olacak, söz konusu ölçü dışında fotoğraflar ve siyah beyaz çalışmalar degerlendirmeye alınmayacaktır.

Eserin dereceye girmesi durumunda ise JPEG halleri CD'ye kaydedilerek posta yolu ile gönderilecektir. Eserler kesinlikle orijinal olacaktır. Herhangi bir tasarım programı ile oynanmış eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Katılımcı, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, fotografın tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş, yayın içerisinde yer almamış eserleriyle katılabilir. Fotoğraf çalışmalarının üzerinde katılımcının ismi ve imzası kesinlikle bulunmayacakıtr. Ancak her fotoğraf çalışmasının arkasında katılımcının adı soyadı, açık adresi ve ulaşılabilecek telefonları yazılacaktır..

Fotograf, paspartu ve çerçeve yapılmadan, sertleştirilmiş ambalajlarda  paketlenerek gönderilmelidir.  Ücretleri  yarışmacılar tarafından ödenecek olan posta ya da kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zararlardan ve gecikmelerden Meteoroloji Genel Müdürlüğü sorumlu olmayacaktır.

Değerlendirme; Fotoğraflar 04.03.2022 tarihine kadar Meteoroloji Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına gönderilecekitr. Bu tarihten  sonra gelecek çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.  Değerlendirme  Meteoroloji  Genel Müdürlüğünce oluşturulacak Seçici Kurul tarafından yapılarak, birinci, ikinci ve üçücü olan eserler seçilecektir.

Birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri: Ödül töreni, 23 Mart 2022 tarihinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uygun gördüğü yerde yapılacak olup ödül sahibinin ulaşımı ilgili Meteoroloji Müdürlüklerince, bir gün konaklama ise törenin yapılacağı ilgili Bölge Müdürlüğünce sağlanacaktır.

Birincilik ödülü; plaket ve 5 bin TL, ikincilik ödülü plaket ve 4 bin TL, üçüncülük ödülü plaket ve 3 bin TL.

Dereceye girenlerin dışında uygun görülen eser sahipleri; teşvik için mansiyon plaketi ile ödüllendirilecektir.

Telif hakkı; Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen fotoğraflar iade edilmeyecek, baskı ve kopyaları, bütün telif haklarıyla Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından satın alınmış gibi işlem görecektir. Katılımcı, yarışmaya göndereceği fotoğrafların kendisine ait olduğunu ve tam izinlerini aldığını kabul, beyan  ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer

bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ödüle ya da sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların, orijinalini ve üzerinde değişiklik  yapılmış halini;  seminer, sempozyum,  fuar vb eğitim ve tanıtım faaliyetlerinde ayrıca afiş, katalog, broşor, ilan panoları. billboard vb her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve sergileme, yazılı ve görsel medyada yayınlama hakkı da dahil olmak üzere, fotoğraf sahibinin ismi ile birlikte 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundan doğan tüm telif haklarına sahip olacaktır.

Fotoğraflarin iadesi; Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen fotoğrafların dışındaki dereceye giremeyen eserler; istek halinde 11.04.2022 tarihinden itibaren 15 gün içinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden elden ya da dilekçe karşılığı ücreti yarışmacı tarafından ödenecek posta veya kargo ile geri alınabilir, bu tarihler arası teslim alınmayan eserler hakkında mesuliyet kabul edilmeyecektir.

Adres: Meteoroloji Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Kalaba Mahallesi Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Keçiören/ANKARA TEL: (312) 302 21 62 FAKS: (312) 361 23 53

Şartnameler, Genel Müdürlüğün web sitesi www.mgm.gov.tr adresinden, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Bölge Müdürlüklerinden temin edilebilir. Tüm katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

28 Oca 2022 - 17:28 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi