Eğitim Fakültesi’nin 2022 yılı kalite faaliyetleri belirlendi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin 2022 yılı kalite faaliyetleri belirlendi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi kalite çalışmaları kapsamında, Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi’ne (BKYS) süreç performans parametrelerinin tanımlanmasının ardından kalite faaliyetlerine esas teşkil eden 2022 yılı kalite faaliyet planları da eklendi. Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve 6 bölümün ayrı ayrı yürütecekleri 2022 kalite faaliyetleri belirlenerek sisteme tanımlandı. Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve bölümlerin 2022 yılında planladıkları faaliyetlere yönelik bilgileri Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi, resmi sitesinde şöyle açıkladı:
“Eğitim Fakültesi Dekanlığı olarak 2022 yılında gerçekleştirmeyi planladığımız faaliyetler BKYS’ye tanımlandı. Dekanlığımızın 2022 yılında yapacağı faaliyetler arasında her yıl yapılan oryanstasyon ve mezun etkinliklerinin yanı sıra bu yıl “Akreditasyon süreçlerine yönelik bilgilendirme/eğitim/tanıtım faaliyeti” de yer alıyor. “Milli/dini/mesleki vb. günlerin ve önemli kişilerin anılması ve kutlanmasına yönelik etkinlikler” kapsamında dekanlığımız, 2022 yılında Mart, Temmuz ve Kasım aylarında farklı anabilim dalları işbirliğinde önemli faaliyetler gerçekleştirecektir.  

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 2022 yılında 6 faaliyet planladı. Planlanan faaliyetler yoğun olarak araştırma-geliştirme üst sürecine yönelik faaliyetlerden oluşmaktadır. Proje hazırlanmasına yönelik etkinlik düzenlenmesi, uluslararası proje başvurusu yapılması ve bilimsel etkinliklerin tanıtımına yönelik hazırlıkların yapılması gibi faaliyetler  Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünün 2022 yılı faaliyetleri arasında yer almaktadır.

Eğitim Bilimleri Bölümü, 2022 yılında 25 faaliyet gerçekleştirecektir. Eğitim ve öğretimi yönetmek, idari ve destek hizmetlerini yönetmek, değişimi yönetmek, araştırma ve geliştirmeyi yönetmek ve toplumsal katkıyı yönetmek üst süreçlerinin hepsine yönelik faaliyetler belirleyen Eğitim Bilimleri Bölümünün faaliyetleri Mart, Nisan ve Eylül aylarında yoğunlaşmaktadır. ‘Mezun öğrencilerle etkileşim toplantıları düzenlenmesi’, ‘öğrencilerin araştırma projelerine katılımına yönelik etkinlik yapılması’, ‘dezavantajlı gruplar ve özel/üstün yetenekli bireylere yönelik faaliyet yapılması’ ve ‘akademik/idari çalışanların takdir/ödüllendirilme/onurlandırmasına yönelik etkinlik’ gibi faaliyetler öne çıkan faaliyetler arasındadır.

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü 2022 yılında 6 faaliyet gerçekleştirecektir. Bu faaliyetler yoğun olarak ‘eğitim ve öğretimi yönetmek’ üst sürecine yönelik faaliyetlerden oluşmaktadır. Buna ek olarak Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü tarafından ‘toplumsal katkıyı yönetmek’ üst sürecine yönelik 1 faaliyet planlanmıştır. 2022 yılında, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ nedeniyle Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı ve Matematik Eğitimi Eğitimi Anabilim Dalı işbirliğiyle dekanlığımız koordinasyonunda bir etkinlik düzenlenecektir.

Özel Eğitim Bölümü öğrencisi bulunmadığı için tüm faaliyetlerini ‘toplumsal katkıyı yönetmek’ üst sürecine yönelik belirlemiştir. Bu kapsamada Özel Eğitim Bölümü 2022 yılında; ‘ Sosyal sorumluluk kapsamında faaliyet düzenlenmesi’, ‘farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim etkinliklerinin düzenlenmesi’ ve ‘paydaşların karar alma süreçlerine katılımının sağlanmasına yönelik etkinlik düzenlenmesi’ faaliyetlerini gerçekleştirecektir.

Temel Eğitim Bölümü 2022 yılında, 9 faaliyet gerçekleştirecektir. Bu faaliyetler yoğun olarak ‘eğitim ve öğretimi yönetmek’ ve ‘toplumsal katkıyı yönetmek’ üst süreçlerine yönelik faaliyetlerden oluşmaktadır. ‘Kültürel ve sanatsal etkinlik/faaliyetlerin düzenlenmesi’ kapsamında, Temel Eğitim Bölümü 2022 yılında, ‘16 Mart Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıldönümü’ etkinliğinin Dekanlık koordinasyonunda Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı işbirliğinde yapacaktır. Ayrıca ‘sosyal sorumluluk kapsamında faaliyet düzenlenmesi’ ve  ‘paydaş ilişkilerinin güçlendirilmesine yönelik etkinlik yapılması’  faaliyetleri de Temel Eğitim Bölümünün öne çıkan bazı faaliyetlerindendir.

Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü 2022 yılında, 11 faaliyet gerçekleştirecektir. Bu faaliyetler yoğun olarak ‘eğitim ve öğretimi yönetmek’ ve ‘toplumsal katkıyı yönetmek’ üst süreçlerine yönelik faaliyetlerden oluşmaktadır. Milli/dini/mesleki vb. günlerin ve önemli kişilerin anılması ve kutlanmasına yönelik etkinlik düzenlenmesi kapsamında Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü vesilesiyle ‘Mehmet Akif ve İstiklal Marşı’ konulu bir etkinlik düzenleyecektir. Ayrıca yine bu kapsamda, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü tarafından ‘15 Temmuz Millî Birlik ve Demokrasi Günü’ nedeniyle bir etkinlik düzenlenecektir.
Fakültemiz 2022 yılı kalite faaliyetlerinin başta öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımız açısından faydalı olmasını temenni ediyoruz...”

16 Şub 2022 - 11:12 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi