‘Bir Projem Var’ deyip sizde bu etkinliğe katılabilirsiniz

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Bir Projem Var etkinliğinin düzenleneceğini açıkladı.

Anadolu Üniversiteleri Birliği I. AR-GE Proje Pazarı’nın Bir Projem Var Etkinliği düzenlenecek.

Akademisyenlerin, ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerin, AR-GE ve tasarım merkezlerinin yatırımcı/girişimcilerin, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin ve fikri olan tüm araştırmacıların katılabileceği etkinlik hakkında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, açıklamalarda bulundu.

Etkinliğin başvuru tarihinin 15 Şubat-22 Nisan arasında olduğunu bildiren Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, ön değerlendirme sonuç tarihinin 10 Mayıs 2022, etkinlik tarihinin ise 20-21 Mayıs olduğunu belirtti.

Etkinliğe katılım esasını Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, şöyle açıkladı:

Anadolu Üniversiteleri Birliği I. AR-GE Proje Pazarı etkinliğine katılım ücretsizdir. Akademisyenler, AR-GE ve tasarım merkezleri, yatırımcı/girişimciler, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler, fikri olan tüm araştırmacılar birinci, ikinci, üçüncü kategorilerden, önlisans, lisans, lisansüstü öğrenciler dördüncü kategoriden(tüm alanlar) katılım sağlayabilir. Proje ekibinde yer alan kişilerin TÜBİTAK’a ya da farklı bir kurum/kuruluşa sunulmuş aynı/benzer içerikli projelerinin yürürlükte/sonuçlanmış ya da öneri durumunda olmaması gerekmektedir. Proje pazarına başvuru yapacak tüm proje önerileri Türkçe olarak yapılacaktır. Proje sahiplerinden en az birinin projenin başında değerlendirme sırasında hazır bulunması gerekmektedir. Yozgat Bozok Üniversitesi, AR-GE Proje Pazarı etkinliğinde yer alan, sergilenen tüm proje önerilerini yayımlamak, arşivlemek ve yurt içi ve yurt dışında sergilemek haklarına sahip olacaktır. Ön Değerlendirmeden geçen posterler 70 x 100 cm boyutlarında hazırlanacaktır, prototip hazırlamada malzeme ve ölçek sınırlaması yoktur. (Prototip ile katılacak projeler başvuru formunda prototiplerine ait ihtiyaç (elektrik, fiziki alan vb.) sekreterya hizmetlerine bildirilecektir. Katılımcılar, projenin kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan formu doldurmalıdırlar. Projelerin patent, uygulama ve geliştirme hakları proje sahibine aittir. Katılımcıların ulaşım, konaklama vb. masrafları kendilerine aittir. Proje pazarı etkinliğinde mühendislik ve temel bilimler, biyoteknoloji ve sağlık bilimleri, tarım gıda ve çevre bilimleri olmak üzere üç farklı kategoride birincilik, ikincilik, üçüncülük ve mansiyon ödülleri verilecektir. Akademisyenler, tüm kamu kurum ve kuruluşları, tüzel gruplar, şirketler, AR-GE Ofisleri her bir kategoride birinci 10 bin TL, ikinci 7 bin TL, üçüncü 5 bin TL, mansiyon 2 bin TL ödül alacaktır. Öğrenci başvurularında kategori ayrımı olmayacaktır. Öğrencilerde birinci 7 bin TL, ikinci 5 bin TL, üçüncü 3 bin TL, mansiyon bin TL ödül alacaktır. Öğrenci kategorisinde mansiyon ödülü 15 kişiye verilecektir. Katılımcılara etkinlik sonunda katılım belgesi verilecektir.

Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından organize edilmekte olan ‘Anadolu Üniversiteler Birliği I. ARGE Proje Pazarı 2022’ etkinliğine projeleriyle katılmak isteyen adaylar, proje önerilerini aşağıda sıralanan önerilere uygun şekilde hazırlayarak başvuru son tarihine kadar aşağıdaki linkteki formu doldurup gönderebilirler. 

Proje Başvuru Formatı şablona uygun şekilde olmalıdır. Proje 12 pt Times New Roman fontu kullanılarak 1.5 satır aralığı ile yazılmalı, sayfa boyutu standart A4 olmalıdır. Hazırlanan proje önerileri gönderilirken birden fazla dosya varsa bunlar PDF, RAR veya Zip olarak tek bir dosyada birleştirip bir defada gönderilmelidir. Proje önerisi bir dosyadan oluşuyorsa bu dosya PDF olarak gönderilebilir. Gönderilen dosyanın adı mutlaka proje yürütücüsünün adı ve soyadından oluşmalıdır. (Örnek: Gökalp-Çınarer.rar) 

Akademisyenler, AR-GE ve tasarım merkezleri, yatırımcı/girişimciler, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler, fikri olan tüm araştırmacılar birinci, ikinci, üçüncü kategorilerden, önlisans, lisans, lisansüstü öğrenciler dördüncü kategoriden (tüm alanlar) katılım sağlayabilir. Proje pazarına başvuru yapacak tüm proje önerileri Türkçe olarak yapılacaktır. Bir kişi, takım veya kurumun proje önerilerinde başvuru sınırı yoktur. Katılımcılar, etkinliğe başvurarak projenin kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmiş sayılırlar. Yozgat Bozok Üniversitesi, Proje Pazarı etkinliğinde yer alan, sergilenen tüm proje önerilerini yayımlamak, arşivlemek ve yurt içi ve yurt dışında sergilemek haklarına süresiz sahip olacaktır. Projelerin patent, uygulama ve geliştirme hakları proje sahibinde olacaktır.

Dosyalarınızı hazırladıktan sonra sistem üzerinden online başvurunuzu yapıp dökümanlarınızı yükleyiniz ayrıca dosyalarınızı RAR veya ZİP olarak tek bir dosyada birleştirip dosya adınız mutlaka proje yürütücüsünün adı ve soyadından oluşacak şekilde (Örnek: Gökalp-Çınarer.rar) [email protected] adresine gönderiniz.”

 

02 Mar 2022 - 22:29 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi