Akçakent’e 2 aile hekimi için yerleştirme işlemi yapılacak

Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğü, Akçakent İlçesi’nde boş olan 2 aile hekimliği için yerleştirme işleminin yapılacağını bildirdi.

2022 yılının 2. aile hekimliği ek yerleştirme işlemleri yapılacağını bildiren Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü, “İlimizde çeşitli nedenlerle boşalan 2  (iki) pozisyon için 25.01.2013 tarih ve 28539 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği’ hükümleri çerçevesinde  18 Mart 2022 tarihinde ek yerleştirme işlemleri yapılacaktır” ifadesine yer verdi.
Yerleştirme işlemi Kırşehir Akçakent Şehit Ahmet Kılıç TSM’ye bağlı ASM Adı Akçakent Şehit Teğmen Turgut Çiçek ASM’ye yapılacak.

Aile hekimliği 2022-2 ek yerleştirme uygulama takvimi şöyle:

Müracaatların kabulü 07 Mart 2022 Pazartesi- 11 Mart 2022 Cuma. Hizmet puanlarının ilanı ve Müdürlüğümüz İnternet sitesinde yayınlanması 14 Mart 2022 Pazartesi. Başvuru ve hizmet değerlendirilmesi 15 Mart 2022 Salı. Tercih ve yerleştirmeye esas son listenin ilanı ve Sağlık İl Müdürlüğü İnternet sitesinde yayınlanması 16 Mart 2022 Çarşamba. Tercih ve yerleştirme işlemlerinin yapılması 18 Mart 2022 Cuma (saat 16.00). Yerleştirilmesi yapılan aile hekimi en geç başlayacağı tarih 25 Mart 2022 Cuma

Kirşehir İli Aile Hekimliği 2022-2 ek yerleştirme işlemi usul ve esaslarnı Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü, şöyle açıkladı:

“24.11.2008 tarihinde ilimi zde başlanan Aile Hekimliği uygulamasında çeşitli nedenlerle boşalan 2 (İki) pozisyona Kırşehir ili kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hekimler için ek  yerleştirme yapılacaktır. Yerleştirme işlemi ‘Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği (İlgili bölüm Md.15/1,2,3,4,S) (R.G.:Tarih:25/01/2013 Sayı:28539)’ hükümlerine göre 18.03.2022 tarihinde saat 16.00'da Müdürlüğümüz hizmet binası toplantı salonunda, Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan Komisyon huzurunda gerçekleştirilecektir.

Yerleştirme işlemi sırasında boş birimlerin halen bir aile hekimi pozisyonunda görev yapan bir aile hekimi tarafından tercih edilerek sözleşme yapması durumunda bu aile hekiminin önceki aile hekimliği birimi için sözleşmesi feshedilerek , daha önceki işgal etmiş olduğu  pozisyon,  boşalan  pozisyon  olarak aynı oturumda ilan edilecek ve aynı oturumda yapılmakta olan yerleştirme işlemine tabi tutulacaktır. Bu nedenle teorik olarak İlimizdeki tüm aile hekimliği pozisyonlarının boşalma ihtimali olduğu, boş pozisyonların yukarıdaki listede yazılı olanlarla sınırlı kalmayacağı müracaatta bulunacaklar tarafından dikkate alınmalıdır. Başvuru evrakları Kırşehir Sağlık Müdürlüğünde evrak kayıt işlemleri yaptırıldıktan sonra başvuru sahib i tarafından veya mücbir bir mazereti olanlar noter onaylı vekaletname ile vekil kıldıkları kişi tarafından ilgili birime teslim edilecektir. Belirtilen tarihler dışında yapılan müracaatlar yerleştirme işleminde dikkate alınma yacaktır. Aile Hekimliği  uygulaması  kapsamında  Sağlık Bakanlığınca çalıştırılan personele yapılacak ödemeler ve sözleşme şartları hakkında yönetmeliğin 15. maddesi gereği, son bir yıl içerisinde sözleşmesini usulünce fesh etmeyenler başvuruda bulunamayacaktır.

Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Aile hekimliğine geçişte muvafakat işlemleri konulu 2020/1 ve 2021 / 8 sayılı genelgeleri doğrultusunda muvafakat istenen hekimlerimizin ilgili belge ile başvurmaları gerekmektedir.

Aile hekimliği pozisyonunda göreve başlayan sözleşmeli aile hekimi, bu pozisyonda fiilen bir yıl çalışmadan aynı ilde başka bir aile hekimliği pozisyonuna nakil talebinde bulunamaz. Bir yıllık fiilen çalışma süresinin hesaplanm asında, hafta sonu ve resmi tatil günleri ve yıllık izin kullanılan günler fiili çalışmadan sayılır. Ancak mazeret ve hastalık izinli geçirilen günler ise fiili çalışmadan sayılmaz.”

04 Mar 2022 - 14:58 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aşıkpaşa Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aşıkpaşa Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Aşıkpaşa Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aşıkpaşa Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Aşıkpaşa Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi