"Milletimizin Refahının Yükseleceği Günler Yakındır" | Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi

SON DAKİKA

KAEÜ, Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Genel, Güncel, Manşetler

Fatih Özcan’dan Yaşlılara Ziyaret

Genel, Güncel, İlçelerimiz, Manşetler

Kokain Ele Geçirildi

Genel, Güncel, Manşetler

“Milletimizin Refahının Yükseleceği Günler Yakındır”

Bu haber 04 Aralık 2020 - 16:22 'de eklendi ve 67 views kez görüntülendi.

Deva Partisi Kırşehir İl Başkanlığı Ekonomi ve Sektörel Gelişmeleri İzleme Başkanlığı, Kırşehir’in sorunlarına çözüm üretti. Üretilen çözüm önerileri hakkında da yazılı basın açıklaması yaptı. Konuya ilişkin yapılan yazılı basın açıklamasında; “Esnaf, Sanayici mevcut iktidarın yanlış yönetim politikası yüzünden kan ağlıyor. Pandemi döneminde iş yapamayan esnaf ve sanayici, ülke kaynaklarının heba edilmesi nedeni ile geçici çözümler ile avutulmuş, direkt yardımlar yerine dolaylı desteklerle idare yöntemine gidilmiştir.

Pandemi sürecinde verilen 6 ay ödemesiz kredilerin, ötelenen vergi ve SGK primlerinin ödeme süreleri gelmiştir. Esnaf ve sanayici kış aylarının gelmesi ve mevcut Pandemi devam etmesinden dolayı belirsizlik ve çaresizlik içerisindedir.

İvedilikle kredi borçları asgari 1 bir yıl ödemesiz ve sıfır faiz ile yeniden yapılandırılmalıdır.

Sayın yöneticiler; Bari hiç olmazsa esnafı “vergi vergi” diye sıkboğaz etmeyin. Dükkân kapalı, siftah yok, esnafın cebine para girmiyor. Kirasını bile ödemekte zorluk çekiyor. Açamadığı dükkânın hem kirasını ödüyor hem de kira stopajını ödemek zorunda kalıyor. Bari kira stopajlarını almayın. Bu alicenap millete, bu kadarcık olsun destek verin.” dedi.

“EĞER DESTEK VEREMİYORSANIZ BİZLER SEFERBERLİK BAŞLATMAYA HAZIRIZ!!!”

Çiftçilerinin sorunlarına da değinerek açıklamasına devam eden İl Başkanlığı;” Bir diğer husus ise çiftçimiz ve mevcut yönetimin tarım politikaları. Meclis’te görüşülen önümüzdeki yılın bütçesinde; tarımsal destek ödeneğini, 2020 yılında ki gibi artırmaksızın yine 22 Milyar TL olarak belirlediniz. Hiç olmazsa desteği, kendi açıkladığınız enflasyon kadar artırsaydınız. Bununla birlikte aynı bütçe görüşmesinde Cumhurbaşkanlığı ödeneğine baktığımızda ise; 2020’ye göre tam %28 artış göze çarpıyor.

ŞEHİR İÇERİSİNDE BULUNAN SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Pandemi sürecinde Kırşehirli esnafımız doğru yönlendirilemiyor eğer bir destek paketi bir can suyu niteliğinde herhangi bir durum oluştuğunda bilgi verilmiyor ve esnafın girişimciliğine bırakılıyor. Bu durumun önüne geçilebilmesi ve teşviklerin duyurulması hususunda ilgili meslek gruplarının, odaların, derneklerin daha etkin rol alarak bunları da daha örgütlü ve organize biçimde duyurması ve ayrıca bu teşviklerden yararlanılması için hem kişiye hem işletmeye gerekli psikolojik desteği sağlamalıdır.

Yıllardır devletine vergisini ödeyen esnafımız pandemi sürecince üvey evlat muamelesi görmüş ve yardım alamamış, kimileri dükkanını kapatmak zorunda kalmıştır. Bu durumun bir nebzede olsa önüne geçilebilmesi adına Esnaf Odası, Ticaret Odası ve devlet bankaları bu süreçte esnafın yanında olmalı ödemeleri gereken zaruri harcamalara can olmaları gerekmektedir. Faizli krediler yerine uzun vadeli krediler ile süreç anlatılması gerekmektedir.

Kırşehir’deki tüm belediyelerin kiraya verdiği tesislerden Pandemiden etkilenen işletmelerden kira almayı durdurması, pandemiden yasaklardan doğrudan etkilenen işletmelerin verdikleri tüm beyannamedeki tahakkuk eden borcun %50 sinin indirilmesi ve Aralık 2020 itibariyle ödenmemiş ve bundan sonra ödemesi gelecek su, elektrik ve doğalgaz borçlarının %50 sine indirim sağlanması şehrimiz esnafına can suyu olacaktır.

Sektörel bazda sorun tespiti yapılmaması işletmeleri zor durumda bırakmaktadır. Her sektörde yol haritası niteliğinde kendine özel sorunları ve çözüm önerileri geliştirilerek bu çözümler Yerel yönetimlerle sektör temsilcileri ile istişare esasına dayalı uygulanmaya konmalıdır.

Bizler “Korkma Türkiye” sloganıyla yola çıktığımızdan beri yapılan hataları söylemekten çekinmiyoruz. Her fırsatta dile getirmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda; ülkemiz şuanda ki bu kötü yönetim yüzünden ifade ve basın özgürlüğü alanında vahim bir noktadadır. Gazetecilerin konuşturulmadığı, sosyal medya üzerinden gönderilen mesajlardan dolayı insanların cezalandırıldığı, eleştiride bulunan halkın gözaltına alındığı, sivil toplum kuruluşlarının, meslek örgütlerinin sürekli baskı altında tutulduğu ülkemizde; sorunların konuşulması neredeyse yasaklanmış durumdadır. Sorunlarını konuşamayan bir ülke, o sorunların çözümü aşamasına bir türlü geçemeyecektir. Mevcut yönetim, sorunlar yokmuş gibi sürekli demeçler vermeye devam ediyor.  Sorunlar gün gibi ortadadır. Siz gözünüzü kapattınız diye gece olmaz. Kulaklarınızı tıkadınız diye ses kesilmez. İşte bu nedenle İfade özgürlüğü çok çok önemlidir. Gerçekleri konuşmak için çok önemlidir…

Birde güdümlü basın mevcuttur. Bu güdümlü basın, akla ziyan açıklamalar yapmaktadır.  Siyaset üstü memleket meselesi, memleket sevdası, halk sevdasıdır. Rant sevdası değildir.

TÜRKİYE, DEVA PARTİSİ’NİN KURULMASIYLA YEPYENİ BİR SOLUK KAZANDI…

DEVA Partimizin kurulması ile ülkemizin birbirinden güzel renkleri partimizin çatısı altında bir araya gelmeye başladı. Bu yeni oluşum ile İnşallah bu sancılı günler geride kalacak, ülkemiz her alanda en üst seviyeye ulaşacaktır. Gerçek bir hukuk devletiyle, özgürlüklerin doyasıya yaşandığı, milletimizin refahının yükseleceği günler yakındır.” diyerek ifadelerine son verildi. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.