Mustafa Çelik'ten "Öğretmenler Günü" Mesajı | Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi

SON DAKİKA

Kırşehir’de Ekmeğe 25 Kuruş Zam

Genel, Güncel, Manşetler

Mustafa Çelik’ten “Öğretmenler Günü” Mesajı

Bu haber 23 Kasım 2018 - 13:39 'de eklendi ve 64 views kez görüntülendi.

 

 

Kırşehir Bil Kolejleri Genel Müdürü Mustafa Çelik 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı yayınladı. Mustafa Çelik mesajında; Saygıdeğer Kırşehir Bil Kolejleri Öğretmenlerimiz, Değerli, Öğrenci velilerimiz ve Misafirler,

Çok Kıymetli Kırşehir Bil Kolejleri Öğrencilerimiz, Bugün devlet ve millet olarak geleceğimize şekil veren öğretmenlerimize verdiğimiz değerin ifadesi olan, Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz. Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 1928 yılında Başöğretmenliği kabul ettiği gün olan 24 Kasım günü ülkemizde 1981 yılından beri öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır.

Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.Değerli Öğrenci velilerimiz,

Ülkeler arası sınarların kalktığı ve bilgi çağını yaşadığımız günümüzde ülkeler arasındaki rekabet, bilgi düzeyinde sürdürülmekte, devletlerin ve milletlerin geleceği verilen iyi eğitimin başarısı ile değerlendirilmektedir.

Eğitimin başarıya ulaşması için gerekli olan unsurların başında saygıdeğer öğretmenlerimiz gelmektedir. Bu bakımdan öğretmenlik mesleği, milletlerin kaderini belirleyen, geleceğini tayin eden kutsal ve yüce bir meslektir.

Eğitim ve öğretimin ülke kaderinde oynadığı rolü çok iyi değerlendiren Gazi Mustafa Kemal, devletimizin eğitim hedefini ve inkılaplarını gerçekleştirecek anlayış ve gücü öğretmenlerde bulmuş ve onlara ayrı bir önem vermiştir. ATATÜRK, Başöğretmen olarak gittiği her yerde öğretmen toplantılarına katılmış ve öğretmenlere özel ilgi göstermiştir.

Başöğretmen ATATÜRK, bir konuşmasında;

Yeni Türkiye’nin birkaç yıla sığdırdığı askeri, siyasi, idari devrimler, sizin toplumsal ve fikri devrimdeki başarınızla teyit olunacaktır. Cumhuriyet; Fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister, Yeni nesli, bu nitelik ve yetenekle yetiştirmek sizin elinizdedir.

Hiçbir zaman aklınızdan çıkmasın ki, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister, diyerek, öğretmenlere olan güvenini açıkça ifade etmişlerdir.

Değerli Öğretmenler,

Mesleklerin en kutsalı olduğu kadar, en meşakkatlisi de olan öğretmenlik mesleği, insan yetiştirme sanatıdır.

Görevinizi yaparken, size emanet edilen çocuklarımızı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyerek koruyan ve yücelten, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı, görev ve sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetiştirmelisiniz.

Çünkü yetiştirdiğiniz bu çocuklar, ülkemizin geleceğidir. Onlara verdiğiniz her doğru bilgi devletimizin ve milletimizin aydınlık ve çağdaş uygarlık yolunda bir adım daha ileri gitmesini sağlayacaktır.

Çünkü öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceğine yön veren, geleceğimizin yöneticileri çocuklarımıza kimlik ve şahsiyet kazandıran, sevgi, bilgi, hoşgörü ve anlayışın temsilcileridir.

Kırşehir Bil Kolejlerinde görev yapan öğretmenlerimizin mesleklerinin gereğini eksiksiz olarak yerine getirdiklerine inanıyorum. Çünkü Kırşehir Bil Kolejleri öğrencileri son yıllarda yapılan Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı ve Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sınavlarında büyük başarılar sağlayarak her iki sınavda da Kırşehir İl Birincisi oldular. Bu başarı görevinin bilincinde olan öğretmenlerimizin özverili çalışmaları sonucu elde edilmektedir. Bizlerde Kırşehir Bil Kolejleri yöneticileri olarak eğitimin kalitesini arttırmak için hep birlikte özveriyle çalışmaya devam ediyoruz.

Buradan, Bil Kolejlerinin kaliteli ve başarılı eğitime katkı sağlayan Sevgili öğrencilerimize, saygıdeğer öğretmen arkadaşlarıma ve çok kıymetli öğrenci velilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Çünkü biz biliyoruz ki; eğitime yapılan her katkı ülkemizin geleceğine yapılan en büyük yatırımdır.

Bu duygularla; Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

Devletimizin kurucusu Başöğretmen ATATÜRK başta olmak üzere, görevleri sırasında şehit olan ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum. Hepinize saygılar sunuyorum. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.