Öğretim Üyesi Alımları Devam Ediyor | Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi

SON DAKİKA

Fotoğraf Yarışması Düzenleniyor

Eğitim, Genel, Güncel, Manşetler

TGK’dan Açıklama

Genel, Güncel, Manşetler

2020’de Yapılan Projeler Açıklandı

Ekonomi, Genel, Güncel, İlçelerimiz, Manşetler, Siyaset

Öğretim Üyesi Alımları Devam Ediyor

Bu haber 30 Kasım 2020 - 15:44 'de eklendi ve 412 views kez görüntülendi.

Kırşehir’de her yıl yüzlerce öğrenciye ve gerekli birimlerde çalışan onlarca görevliye ev sahipliği yapan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bu sene kadrosunu yeniliyor. Bu nedenle Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü öğretim üyesi alımları hakkında duyuru yayınladı. KAEÜ tarafından yayınlanan duyuruya göre; “Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanunun 23, 24 ve 26. maddeleri ile 12.06.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönergesi asgari şartları (Bakınız: http://pdb.ahievran.edu.tr/) ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi hükümleri uyarınca devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz Öğretim Üyeleri (Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi) alınacaktır.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:

Adayın başvurduğu kadroya ait anabilim dalı, kadro derecesi ve tüm iletişim bilgilerini içeren dilekçe

Özgeçmiş

2 adet fotoğraf

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Askerlik durum belgesi veya E-devlet çıktısı

Diplomalarının tasdikli sureti veya E-devletten alınan karekodlu mezuniyet belgeleri (lisans, yüksek lisans ve doktora)

Doçentlik belgesinin tasdikli sureti (Doçent ve Profesör kadrosuna başvuracaklar için)

Kamu hizmetinde bulunanlar için hizmet belgesi (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi)

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atamalara Değerlendirme Kapsamına alınacak faaliyetler ve puanlama sisteminde (Bakınız: http://pdb.ahievran.edu.tr/) yer alan formata uygun olarak hazırlanmış, (Profesör kadrosuna başvuracaklar için biri başlıca araştırma eserini içeren) yayın listesi(bütün yayın dosyaları CD formatında da hazırlanacaktır), bilimsel yayınları, yurtiçi ve yurtdışı kongre ve konferans bildirileri, yayın atıflarına ilişkin belgeler, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönettiği doktora ve yüksek lisans çalışmaları ve diğer bilgileri içeren dosyalar. Yukarıdaki belgeleri içeren, Profesörler 6 (altı), Doçentler ve Doktor Öğretim Üyeleri 4 (dört) adet dosya teslim edeceklerdir.

NOT: Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Profesörler ve Doçentler daimi statüye atanacaktır. İlgili kadroya başvuran adayların başvuruları, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönergesi gereğince, Akademik Değerlendirme Kurulu tarafından incelenerek yayın dosyaları asgari koşulları karşılamaları halinde kabul edilecektir. Doçent kadrolarına müracaat eden adayların ” Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine yükseltilme ve Atanma Yönergesi” uyarınca Üniversitelerarası Kurul tarafından oluşturulacak Jürilerce Üniversitemiz tarafından yapılacak Doçentlik sözlü sınavında başarılı olmaları gerekmektedir. Tıp Fakültesi kadrolarına başvuruda bulunacak adaylardan, halen Sağlık Bakanlığında görev yapanların mecburi hizmet yükümlülüklerinin olmadığını veya mecburi hizmet yükümlülüğü olanların bu yükümlülüklerinin son başvuru tarihinden itibaren 2 ay içerisinde biteceğini belgelendirmeleri zorunludur. %20 kotası ile başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır. Başvuru Süresi: Başvurular ilanın yayın tarihi itibariyle 14 Aralık 2020 tarihi mesai bitimine kadar Profesör ve Doçent kadroları için Rektörlük (Personel Dairesi Başkanlığına), Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili akademik birime şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular ve eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.

İLAN EDİLEN KADROLARA AİT ARANAN NİTELİKLER

Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Profesör (Kırım-Kongo virüs, Hantavirüs ve F. tularensis gibi epidemiyolojik önemi olan enfeksiyonlar üzerine çalışmaları olmak.)

Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Genel Cerrahi Doçent (Bir Tıp Fakültesinde kendi uzmanlık alanında ders verme tecrübesi olmak, Cerrahi yara iyileşmesi ve Koroziv özofajit üzerine çalışmaları olmak.)

Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Göğüs Hastalıkları Doktor Öğretim Üyesi (Astım, allerjik rinit ve atopik dermatit üzerine epidemiyolojik çalışması olmak, Uyku bozuklukları ve polisomnografi sertifikası ve tütün kontrolü ve sigara bırakma yardımı sertifikası olmak.)

Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Doktor Öğretim Üyesi (Paroksismal atriyal fibrilasyonu olan hastalarda doku doppler ve zirve hızlanma zamanı üzerine çalışması olmak.)

Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Ortopedi ve Travmatoloji Doktor Öğretim Üyesi (Total kalça protezi uygulamalarında yürüme analizi üzerine çalışması olmak, Yurt dışı ve yurt içinde ileri diz ve kalça artroplastisi üzerine sertifikalı eğitimler almış olmak.)

Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyokimya Doktor Öğretim Üyesi (Tıbbi biyokimya uzmanı olmak, Tıp Fakültesinde uzmanlık alanında ders verme tecrübesi olmak, Oksidatif stres parametreleri ve tedavi ile ilişkisi üzerine çalışması olmak, hücre ölümü ve sitotoksisite kurs sertifikası olmak.)

Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Fizyoloji Doktor Öğretim Üyesi (Retinopati modelleri üzerine mezenkimal kök hücre çalışmaları olmak, Mezenkimal kök hücre uygulamasının etkisinin elektrofizyolojik yöntemlerle araştırılması üzerine çalışması olmak.)

Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Mikrobiyoloji Doktor Öğretim Üyesi (Tıbbi mikrobiyoloji uzmanı olmak, antibiyotik kombinasyonlarının çoklu dirençli patojenlere etkinliği üzerine çalışması olmak, gen klonlama yöntemleri kurs sertifikası olmak.)

Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyoloji Profesör (Kültür bağımsız (metagenomik) metotlar ile bakteri çeşitliliği ve Antibiyotik direncinin moleküler mekanizmaları üzerine çalışmaları olmak.)

Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Profesör (Antioksidan ajanların etkinliği üzerine deneysel çalışması olmak, Kulak burun boğaz ve baş boyun cerrahisi üzerine ilgili yeterlik kurulu onaylı sertifikası olmak.)

Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Fiziksel Tıp Tedavi ve Rehabilitasyon Doçent (Nörolojik rehabilitasyon alanında tecrübeli olmak, Kinezyobantlama kurs sertifikasi olmak, Botulinum toksin uygulamaları ve balneoterapi üzerine çalışmaları olmak, Sağlık Bakanlığı onaylı akupunktur uygulama sertifikası olmak. 12 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Beyin ve Sinir Cerrahisi Doçent 1 1 Periferik sinir hasarı üzerine deneysel çalışmaları olmak.)

Mühendislik Mimarlık Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Profesör (İleri Fonksiyonel Malzeme ve Enerjik Malzeme Teknolojileri ile İlgili alanlarda çalışmaları olmak)” ifadelerinde bulunuldu. (Cemile ARIÖZ AVŞAR)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.