T.C KIRŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/34 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI | Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi

SON DAKİKA

T.C KIRŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/34 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Bu haber 22 Temmuz 2019 - 8:49 'de eklendi ve 64 views kez görüntülendi.

T.C

KIRŞEHİR

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/34 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Aşağıda cinsi, mevkii, miktarı yazılı taşınmazların İİK. hükümleri uyarınca açık artırma sureti ile umum arasında Kırşehir Adliyesi Satış Salonunda (Kırşehir Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu ya da Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı işleri müdürü odasında) 30/09/2019 tarihinde belirtilen gün ve saatlerde 1. satışı yapılacaktır. Aynı gün alıcısı çıkmaz veya teklif edilen fiyat muhammen bedelin %50’sini karşılamaz ise aynı yer ve saatlerde 28/10/2019 tarihinde 2. satışı yapılacaktır. Bu satışta muhammen bedelin %50’sini karşılamak sureti ile en çok artırana ihale yapılacaktır.

Taşınmazın Yeri:                                            Cinsi:                           Ada-Parsel:          Miktarı:          Mu. Bedeli:       Satış Saati:

—————————————————————————————————————————————————————–

Kırşehir, Merkez, Kayabaşı Mah.      TARLA VE BAHÇE                    5718-2             785,00 M2      360.125.00 TL      14:00- 14:05

Kırşehir, Merkez, Kayabaşı Mah.       KERPİÇ EV                               4659-7              561,00 M2      371.300,00 TL      14:05-14:10

 

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesini T.C. Vakıflar Bankası Kırşehir Şubesinde bulunan TR340001500158007300598018 nolu hesaba en geç ihale saatine kadar yatırıp makbuzunu memurluğumuza vermeleri (elden verilecek %20’si pey akçesi kabul edilmeyecektir.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verebilir.  Damga vergisi %18 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- Dava konusu Tarla ve Bahçe vasfındaki taşınmaz Belediye imar müdürlüğünün yazısına göre aylık nizam 5 Kat konut alanında olup, merkeze 1,5 km mesafede ve Kırşehir Belediyesi imar planı sınırları dahilinde olup, her türlü belediye ve alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.

                Dava konusu Kerpiç ev vasfındaki taşınmaz Belediye imar olanında blok nizam 5 kat konut alanında ve etrafından 4-5 katlı imarlı konutları mevcut olup, merkeze 1 km mesafededir, her türlü belediye ve alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.

4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse  İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul  olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/34 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/07/2019

Pınar KARAGÖZ

Satış Memuru

133859

e-imzalıdır

BASIN NO: 152

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.