Teşekkürler Kırşehir, Teşekkürler KIYŞAD | Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi

SON DAKİKA

Teşekkürler Kırşehir, Teşekkürler KIYŞAD

Bu haber 24 Temmuz 2019 - 8:59 'de eklendi ve 65 views kez görüntülendi.

 

Kırşehir Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından düzenlenen “Musul’dan Kırşehir’e Gönül Köprüsü” şiir şölenine katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kıyşad Başkanı Sayın Veysel Turgut’a Kırşehir Türk İli’nde düzenlenen bu etkinliğe katılmaya bizleri davet ettiği için sonsuz saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

18 Temmuz Perşembe Günü sabah Ankara’dan Kırşehir’e hareket ettik. Araba bulunanlar hepimiz heyecanlıydık, çünkü hem hiç görmediğimiz Türkmen İli Kırşehir’i hem de Telafer’den gelip burada yaşayan hemşerilerimizi, akrabalarımızı görecektik.

Kırşehir’e gelince bizi buraya gelmemize sebep olan Türkmen Şairi İbrahim Havarses karşıladı, bizi Kırşehir’in önemli yerlerini gezdirdi. Bazı güzel gönüllü insanlarla tanıştırdı, özellikle İl Kültür Müdür Yardımcısı Eyüp Temur ile görüştük. Eyüp Bey bizi güzel, muhabbet ve saygıyla karşıladı, biz de çok memnun olduk. Ahi Evran Türbesi’ni ziyaret ettik, manevi bir güç aldık. Daha sonra çok güzel olan Kent Parkı gezdik, oturduk, gördüklerimizle sohbet ettik.

Kırşehir Şairler ve Yazarlar Derneğini (KIYŞAD) ziyarete gittiğimizde bizi gülümserlikle ve kucaklamakla karşılayan dernek başkanı Sayın Veysel Turgut ve üyeleri oldu. Biz de onun karşılığı sonsuz saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Dernekte oturduk birbirimizle muhabbet ettik, programa katılacak şair ve ozanlarla tanış olduk. Bizler Kıyşad Başkanı Veysel Bey’e ve Derneğe imzalı kitaplarımızı hediye ettik, Başkan da bize “ Gönül Dağı Kırşehir Şairleri Antolojisi” kitabını hediye etti.

Daha sonra güzel bir mekân olan Kütük Evde akşam yemeğimizi yedik, çok tatlı yemekler için teşekkür ettik.

Yemekten sonra da programın olacağı Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’ne geçtik. Çok hoşumuza gitti, salon tamam doluydu. Telaferli hemşerilerimizin hepsi kabul buyurmuşlardı.

KIYŞAD Başkanı Sayın Veysel Turgut güzel bir açılış konuşması yaptı. Şairler şiirlerini okudular, ozanlar birbirinden güzel türkülerini söylediler. Şölende sahnede yer alan Telafer, Raşidiya Türkmen ve Kırşehir’de yaşayan Telaferli kardeşlerimizden oluşan halay ekibi programa ayrı bir renk kattılar kendilerine teşekkür ediyoruz.

Kırşehir’de yaşayan Türkmen kardeşlerimizden aldığımız bilgiler göre bu Türkmen İli’nde kendilerine çok yardımda bulunulmuş. Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz Bey katılım belgesi dağıtımı zamanında yaptığı konuşmada, programı sonuna kadar keyifle izlediğini, hiç kimsenin şüphesi olmasın şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada Türkmen kardeşlerimize elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz diye belirtti. Bu hususta özellikle Nuri Bey’e şükranlarımızı sunuyoruz, Allah razı olsun Türk Milletine kardeşlik, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Doğrusu Kırşehir gözümüzde bir dağ oldu, kalbimizde yer aldı. Duygulu, saygılı, sevinçli, güzel millet güzel insanlar.

“Musul’dan Kırşehir’e Gönül Köprüsü” Türkmen şölenine katılan Telaferli şairler

Sadık Sazıgüzel, Mikdat Havdioğlu, Rıza Çolakoğlu, Muhammed Saitoğlu, Sadık Yahuaoğlu, ozan İsmail Şıhlar ve saz ustası Şahin Selbi.

Bütün Kırşehirlilere, KIYŞAD Başkanı Veysel Turgut ve yönetimine, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Aras’a, Kültür Müdür Yardımcısı Eyüp Temur’a, Ülkü Ocağı Başkanı Ahmet Akbayır’a saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

KIRŞEHİR

Ne güzel bir ildir havası serin,

İnsanların yüzü gülen Kırşehir,

Muhabbet ahlidir sözleri şirin

İnsanlık kıymetin bilen Kırşehir.

 

Binlerce insanlar sığınmış sana,

Kucaklar açmışsın olmuşsun ana,

Türkmenlere karşı dolmuşsun cana

Göçmenlerin yaşın silen Kırşehir.

 

 

Yardımların unutulmaz saklanır,

Adın gelende gül gibi koklanır,

Ara sıra yerin kutsal yoklanır

Göçmenlere kardeş oldun Kırşehir.

 

Sadık diyer Neşet Ertaş diyarı,

Kalpte yaşar insanı hem bayarı,

Âşıklar bağlama sazın ayarı

Beş vakit namazın kılan Kırşehir.

Sadık Sazıgüzel (Kadoşoğlu)

Yaralı Telafer Şairi

Telaferli Şairler ve Yazarlar Birliği Başkanı

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.