TÜRKİYEDE YENİ BİR PARTİ KURULACAKSA AŞAĞIDAKİ ON MADDELİK ÖNERİ MUTLAKA GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMASI GEREKİR İNANCINDAYIM « Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi

SON DAKİKA

TÜRKİYEDE YENİ BİR PARTİ KURULACAKSA AŞAĞIDAKİ ON MADDELİK ÖNERİ MUTLAKA GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMASI GEREKİR İNANCINDAYIM

Bu haber 26 Temmuz 2019 - 9:05 'de eklendi ve 582 views kez görüntülendi.

1.Seksen iki milyonun benimseyeceği 1923 Cumhuriyet ruhunun ilelebet yaşaması gerçeğinin olmazsa olmaz felsefesi haline getirerek, söylemini birlikten yana samimi ve dürüstçe Türk halkına deklere etmelidir.

2.Seksen iki milyonluk Türk milletinin öncelikle kendi tüketiminin en az yüzde doksanının yerli olarak üretilmesine önem verilmeli, olmazsa olmazımız olan dış düşmanlara karşı savunma gücümüzü dünya standartları seviyesinde tutmalıdır.

3.Üretilen bütün gıdaların kontrolünün eksiksiz yapılarak halk sağlığı korunmalı, insanımızın mümkün olduğunca hastalanmadan sağlıklı bir hayat sürmesi amacıyla koruyucu hekimlik ön planda tutulmalı gerekirse ev ev sağlıklı gıdalar tüketimi anlatılmalı gıdada hile yapanlara ağır ceza verilmelidir.

4.“Adalet mülkün temeli” sözünden yola çıkılarak, tarafsız ve eşit bir adalet sisteminin yerleşmesi sağlanarak, adalet siyasi baskılardan korunmalı mazlumun korunduğu zalimin ağır cezalara maruz kaldığı ortam temin edilmelidir.

5.Geleneksel Türk aile yapısının güçlenmesi için Kur’an ahlakı ile Türk gelenek ve göreneklerini birleştiren bir eğitim – öğretim sisteminin mutlaka tesisi sağlanmalı, eğitime öncelik tanınıp sevgi, saygı ve hoşgörü anlayışının yerleştirilmesi sağlanmalıdır.

6.Vergi adaletini seksen iki milyona yayarak vergi kaçak ve kayıplarının önüne geçmek için vergi suçları en ağır suçlardan sayılmalı, yanlış yapanların affı mümkün olmamalıdır.

7.Emeklilerimizi sokak, park ve kahve köşelerine mahkum etmemek için emekliler adına bir birim kurularak, hizmetinden istifade edilmesi mümkün olan her meslekten emeklilerin istihdamı amacıyla (hayvancılık, seracılık, arıcılık, kümes hayvancılığı, altın gümüş işlemeciliği, ayakkabı işçiliği gibi alanlarda) devasa çiftlikler, işletmeler kurularak onların hem sağlığı koruyup, hem bilgi birikim ve tecrübelerinden yararlanıp hem de bu çalışmalardan elde edilen gelirlerle daha müreffeh bir hayat yaşamaları sağlanmalıdır.

8.Halkla devlet arasından ikiliğe sebebiyet vermemek için kamu kurumu işyerleri hariç devlet adına işletilen bütün lojman ve dinlenme tesisleri halka açık olmalı ve herkes makul bir ücret karşılığında bu işletmelerden istifade edebilmelidir.

9.Her türlü israftan kaçınarak bakanlık makamı dışında kalan bütün makam araçları kaldırılmalı, her alanda mucit, buluş yapan, araştırmacı geliştirmeci akıl sahibi vatandaşlarımızın emeklerine destek olunarak uygulanabilir projeler hayata geçirilmeli, ar-ge çalışmalarına önem ve öncelik verilmelidir.

10.Yer altı kaynaklarımızın kullanımı konusunda son derece hassas davranıp sahip olduğumuz kaynaklar en rantabl şekilde ekonomimize kazandırılmalı ve dünyayla entegre olan markalar oluşturmalıyız. Dünya çapında başarılı olduğumuz alanlara ağırlık vererek, dünya markalarıyla rekabete girmeli, dünya pazarından global dünya pazarında hak ettiğimiz ölçüde pay almalıyız. Ezcümle, elbette söylenecek daha çok söz var ama fazlası baş ağrıtır. Yukarıdaki hususlar yerine getirildiğinde gerisi zaten kendiliğinden gelişir. SAYGILARIMLA…

DOĞRU SÖZ BİTMEZ HAZİNE…

Vatan bayrak aşktır gerçek insana,

Doğruluk kalplerde bitmez hazine,

Yalancının mumu çok çabuk söner,

Doğruluk kalplerde bitmez hazine.

 

Doğru yolda giden aşla yorulmaz,

Adil olanlara hesap sorulmaz,

Sözünde durmaza değer verilmez,

Doğruluk kalplerden gitmez hazine

 

Eğri odun gelmez Yunus dağından

Haram lokma yenmez halkın bağından

Densiz insan çıkmaz Türk otağından

Doğruluk kalplerde batmaz hazine.

 

Ne söylersen söyle hep doğru söyle

Doğru söz vakardır sen şiar eyle

Hep bütün olursun şehirle köyle,

Doğruluk kalplerde sapmaz hazine.

 

Dumanoğlu derki kalpler kırılmaz,

Sevgisiz mekânda asla durulmaz,

Yalanla yanlışla saray kurulmaz,

Doğruluk gönülde satmaz hazine.

Murat DUMAN 20.07.2019 ANKARA..

 

Murat DUMAN
Murat DUMANmuratduman@asikpasagazetesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.