Seyfi’den Berat Kandili Mesajı

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi mesajında Berat Kandili’nin manevi bir nefes aldırma insanın kendini sorgulaması ve gönül dünyasını temizleme fırsatı olduğunu ifade etti. Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi mesajında: “Merhametin, iyiliğin, umut ve huzurun gecesi, On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerifin müjdecisi Berat Kandilinizi tebrik ediyorum.

Kurtuluş, af ve arınma gecesi olan Berat Kandilimiz, bizlere manevi bir nefes aldırma, kendimizi sorgulama ve gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar.”dedi.

“BU MÜBAREK GECE TÜM İSLAM ÂLEMİ İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSATTIR”

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi Berat Kandili’nin gönül bağlarını güçlendirdiğini belirtti. Başkan Seyfi: “Ramazan-ı Şerif´i müjdeleyen bu anlamlı gece, birliğimizi, beraberliğimizi, gönül bağlarımızı güçlendirme imkânı veriyor. Ramazan´ı Şerife, günah ve yüklerimizden beraat ederek girme imkanı sunan bir gecesidir.

Bu vesileyle bu mübarek gece tüm İslam âlemi için önemli bir fırsattır. Bu mübarek gecede dargınlıkları ve küskünlükleri unutmalı, nefsimizle yüzleşip, hata ve günahlarımız için Yüce Allah'tan af dilemeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimizin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, ülkemize, ilimize ve tüm insanlığa esenlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum." İfadelerini kullandı.

(Cemile ARIÖZ AVŞAR)

- Aşıkpaşa Gazetesi, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.asikpasagazetesi.com/haber/6859861/seyfiden-berat-kandili-mesaji