YİNE AYLARDAN KASIM | Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi

SON DAKİKA

Pazara Giriş Çıkışlar Kontrol Ediliyor

Genel, Güncel, Manşetler, Özel Haber

Seher Ünsal’a Ziyaretler Devam Ediyor

Genel, Güncel, Manşetler, Özel Haber

YİNE AYLARDAN KASIM

Bu haber 09 Kasım 2018 - 8:29 'de eklendi ve 105 views kez görüntülendi.

“BENİM NÂCİZ VÜCÛDUM ELBET BİR GÜN TOPRAK OLACAKTIR;

FAKAT, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR”

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Atam

Bir cihan devrildi, bir güneş söndü
Kâinat yaslara büründü Atam.
Gökler mi yıkıldı, dünya mı göçtü?
Bulutlar yerlerde süründü Atam.

Seni unutmayız,kalbimizdesin ebediyen,
Kara topraklara girsende bedenen
Dünya kararsa da kararmaz şulen
Ebedde nurunuz göründü Atam.

Kalplere acıdan başka his sinmez,
Ağlarız haşrederek yaşımız dinmez,
Sana ağlamayan göze göz denmez
Bırakta doya doya ağlayalım Atam.

Bahtımız karaymış kara gün gördük,
Kara kaftan giydik, kara giyindik,
Nineler saçından çelenkler ördük
İzin ver başucuna koyalım Atam.

İlhan DAMACI

Bir 10 Kasım şiiriyle başlamak istedim bu hafta. Yarın 10 Kasım. Naçiz vücut toprak olalı 80 yıl oldu.  Dün ve daha önceki günlerde olduğu gibi, bu gün günlerden ATATÜRK, yarın ve yarından sonraki bütün günler de ATATÜRK olacak.  Nasıl mı ? Onun kurduğu ve Türk Gençliğine emanet ettiği TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAK, Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri, gençler Ata’sının izinden yürüyecek, onun eserlerine sahip çıkacak ve bu günden sonraki bütün günler de ATATÜRK olacak.

Sevgili Kırşehirliler,  değerli Aşıkpaşa okurları sizlerde her nerede iseniz mutlaka anma törenine katılın.  Atanın manevi huzurunda; “ bıraktığın emanetlerin bekçisiyiz, dünya durdukça bu böyle devam edecek” diye haykırın dört bir yana. Dost-düşman herkes bilsin ve bir kez daha görsün Türk Ata’sının izinde yürüyor.

ATATÜRK, Atatürk’ümüz gerek yaşarken gerek aramızdan ayrılışında sonra her zaman bütün dünyaya, özelikle mazlum, ezilen, sömürülen milletlere hep örnek olmuş bir önder, dünya lideri devlet adamı.  O aramızdan ayrılıp sonsuzluğa uğurlanırken bütün dünya yasa boğulmuş, ardından ağıtlar yakılmış, söylevler olmuş. Geçtiğimiz yıllarda farklı şekillerde ve farklı söylemleri dile getirmiştim. Bu gün yine hoşuma giden, sizinde hoşunuza gideceğini umduğum bir kısım söylemleri yazmak istiyorum.

Atatürk, uluslararası anlayış, iş birliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı gözetmeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur.   (Unesco)

Mustafa Kemal; bir millet bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır. Adolf Hitler.Almanya Devlet Başkanı

Atatürk, yalnız Türk Milleti’nin değil, özgürlüğü uğruna savaşan bütün milletlerin önderiydi. O’nun direktifleri altında siz bağımsızlığınıza kavuştunuz. Biz de o yoldan yürüyerek özgürlüğümüze kavuştuk.  Bayan Sucheta KRIPALANI  Hint Parlamento Heyeti Başkanı

      Denilebilir ki onsuz, İslam alemi yolunu bulabilmek için elli yıl daha bekleyecekti.  Berthe Georges Gaulis – Fransa

O yüce bir dağa benzer. Eteğinde yaşayanlar bu yüceliği fark edemezler. Bu dağın azametini kavrayabilmek için, O’na çok uzaklardan bakmak gerekir.  Claude FARRER – Fransiz Edibi 

Atatürk Türk Milleti’nin ruhunda Türk Bayrağı gibi dalgalanan bir baştı.
Daily Telegraph – İngiltere

Son olarak ABD Başkanı Dwight D. Eisenhower’in  1953 yılında  “Kemal Atatürk için daimi bir anıt tesisi münasebetiyle Türkiye’ye tebriklerimi arz ile gurur duyuyorum. Onun gösterdiği yolda yürüyen büyük ulusunuz çok önemli başarılar elde etmiştir. Türk birliğinin ve ilerleyişinin mimarı Atatürk’ün hatırasını anmak için yapılan tören, dünyanın her tarafından hür insanlara ilham kaynağı olmuş çok yerinde bir saygıdır.

Türk Milletinin mimarı ve bütün dünyanın önünde saygı ile eğildiği, bizim ATATÜRKÜMÜZ  Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ümüzün  önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, şükranlarımızı bir kez daha iletiyoruz.

AzizAtam.
80 yıl önce ayrıldın aramızdan. Sana olan özlemimiz sana olan hasretimiz sana olan minnetimiz sana olan sevgimiz hiç eksilmedi, artarak devam ediyor. Kurduğun Cumhuriyet dimdik ayakta.  İç ve dış düşmanların bütün saldırılarına rağmen ayakta. Gök kubbe yerinde durdukça da yaşayacak. Rahat uyu.  Sana dil uzatmaya kalkan bir kısım soysuzlar, savaş artıkları olsa da Büyük Türk Milleti kutsal emanetine asla ve asla ihanet etmez.

Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olarak her zaman dimdik ayaktayız. “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” Demiştin. Fikirlerini anlıyor, hissediyor ve açtığın yolda, gösterdiğin hedeflere ulaşmak için bıkmadan, usanmadan yürümeye devam ediyoruz, edeceğiz. Dün olduğu gibi, bu gün ve yarında bizi bu yoldan döndürmek isteyenler türlü engeller çıkaracaklar önümüze. Bu  iç ve dış düşmanlar dün başarılı olamadılar, bugün ve yarın da asla ve asla başarılı olamayacaklar. TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR.

Özledik, Özlüyoruz, Özleyeceğiz.

Galın sağlıcakla.

 

 

Değerli okurlarım, sevgili Kırşehirliler. Bir müddet izne ayrılıcam. Bu süre içinde sizlerden de izin istiyorum. Tekrar görüşebilmek ümüdiyle.

Gürsel SEÇİLMİŞ
Gürsel SEÇİLMİŞgurselsecilmis@asikpasagazetesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.